8 października 2020

Mulan. Opowieść obrazkowa

Tytuł: Mulan. Opowieść obrazkowa
Autor: zbiorowe opracowanie
Liczba stron:64
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: HarperCollins

Mulan to dziewczyna z jednej z prowincji Chin. Chyba nie muszę Wam jej przedstawiać, bo podejrzewam, że większość z Was kojarzy disnejowską bajkę pod tym samym tytułem z 1998 roku. Natomiast dzisiaj na ekranach kin możemy zobaczyć jej aktorski remake.

Historia Mulan w tej książeczce jest bardzo streszczona, jednak wyłapane są wszystkie ważne szczegóły, jak również ukazano humorystyczne scenki, dzięki którym tak wiele osób polubiło tę bajkę. 

Wszystko rozpoczyna się od ataku Hunów na cesarstwo chińskie. Cesarz wzywa do walki mężczyzn z każdej rodziny. Ojciec Mulan, Fa Zu, który brał już udział w niejednej bitwie, teraz jest już starszym, schorowanym mężczyzną. Dziewczyna nie waha się ani jednej chwili. Nocą wykrada wezwanie do wojska, miecz oraz zbroję ojca i wyrusza do obozu rekrutów. Tam podaję się za syna Fa Zu, Pinga. Warto dodać, że towarzyszą jej świerszcz Kri Ki oraz smok Muszu. Ta trójka dostarczy czytelnikowi wiele śmiechu i radości. 

mulan

Mulan, opowieść obrazkowa łączy w sobie trzy elementy. Znajdziemy w niej opowieść o odważnej i dzielnej dziewczynie, ilustracje z dobrze znanej nam animowanej wersji oraz elementy kolorowanki, które zachęcają dzieci do interakcji z książką. Takie połączenie to idealny wstęp, aby ukazać dzieciom urok klasycznych komiksów.

Dziękuję Wydawnictwu HarperCollins za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close