25 września 2012

My Birthday. Moje urodziny – Joanna Jagiełło

Tytuł:  „My Birthday. Moje urodziny”
Autor: Joanna Jagiełło
Konsultacja metodyczna: Anna Wieczorek
Seria: Angielski z Hello Kitty
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 13,5 x 14 cm
Okładka: twarda
Ilość stron: 32
Audiobook: płyta CD
Lektorzy:  Andy Edwins i Juliette Edwins
Przedział wiekowy: 3+
Cena sugerowana: ok. 14,99 zł 

Wczesna nauka języka angielskiego staje się coraz bardziej powszechna. Na szczęście w parze z popularnością nauki języka, rośnie oferta pomocy dydaktycznych wspierających rodziców w domowej nauce dziecka.

Książeczka „My birthday. Moje Urodziny” z audiobookiem to kolejna z nowości Wydawnictwa Egmont.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3+. Książka ze względu na swoją treść oraz dołączoną płytę CD, z powodzeniem zadowoli nawet starsze dzieci.

Opowieść o urodzinach Hello Kitty jest bogata w „nowe” słownictwo. Kocia bohaterka w dniu swoich urodzin dostaje w prezencie samolot, którym wyrusza w jednodniową podróż nad morze. Historia usnuta jest za pomocą prostych pojedynczych zdań. Każde z nich występuje w języku angielskim oraz w języku polskim. Przekład na język polski jest wiernym tłumaczeniem wersji anglojęzycznej – co istotnie wpływa na szybkie i intuicyjne przyswojenie sobie słownictwa i umiejętności konstruowania prostych zdań i stwierdzeń w języku angielskim.

Szata graficzna jest estetyczna, a ilustracje uporządkowane. Dany obraz ilustruje wydarzenie opowiedziane słowem. Czcionka w stylu Elementarza przypomina pismo z zeszytu pierwszoklasisty (oczywiście pierwszoklasisty bardzo zdolnego;) którego pismo jest wyraźne i czytelne) – ułatwi to samodzielne czytanie dziecku. Tekst został umieszczony w ramkach z liniaturą. Moje jedyne zastrzeżenie dotyczy 2-3 ramek, których kolory mogły zostać lepiej zaplanowane ( na łatwą czytelność dla dziecka wpływa bez wątpienia kontrast pomiędzy tekstem a jego tłem).

Dopełnieniem i ukoronowaniem książeczki jest płyta CD. Miłym zaskoczeniem SA lektorzy: jak się domyślam tata i córka. Dorosły głos męski  prezentuje zdania anglojęzyczne, dziecięcy zaś ich tłumaczenie. W zależności od wieku dziecka można skorzystać z niej na kilka sposobów. Przy najmniejszych dzieciach najważniejsze jest osłuchanie się z językiem i prawidłowym akcentem czy wymową. Audiobook składa się z trzech części:

1 część – Czytane  na przemian zdania w języku angielskim i ich tłumaczenie
2 część – Zdania w języku angielskim
3 część – Zdania w języku polskim – ta część będzie pomocna przy na nauce czytania (dziecko może śledzić tekst w książeczce).

 

Całość tworzy przydatnego pomocnika rodzica, książeczka sprzyja wzorkowemu zapamiętywaniu słówek, audiobook oswaja z językiem angielskim oraz pomaga starszym dzieciom w samodzielnej pracy nad ich umiejętnościami językowymi. Piątką z plusem dla Hello Kitty i Wydawnictwa Egmont.

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close