19 listopada 2012

Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele – Art Markman

Tytuł:  „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele”
Autor: Art Markman
Wydawnictwo: Edgard
Seria: Samo Sedno
Rok wydania: 2012
Format: 21 x 15 cm
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron:  200
Cena sugerowana: ok. 29,90 zł

Jak połączyć najnowsze odkrycia psychologii poznawczej z doświadczeniem z zakresu marketingu? Serdecznie zapraszam Was na strony pierwszej książki o „smart thinking”!

Autor poradnika – dr Art Markman specjalista w zakresie kongwistyki*, czynnie działający w swojej dziedzinie, stworzył ciekawe i lekkie w formie wprowadzenie do efektywnego myślenia w praktyce. Poradnik ma charakter przewodnika, który oprócz wskazówek i ćwiczeń dla naszego umysłu zawiera najlepszą motywację świata. W doskonały sposób ukazano, jak często korzystamy w sposób nieświadomy z najlepszych rozwiązań, jak często potrafimy „sprytnie” myśleć. Z odrobiną wiedzy, w  towarzystwie autora, jesteśmy w stanie rozwinąć swoje możliwość i  w pełni wykorzystać naszą inteligencję.

Spryt w naszej kulturze ma zazwyczaj pejoratywny wydźwięk, a szkoda – nie chodzi tu o kolokwialne „cwaniactwo”, a o „spryt” jako umiejętność wykorzystania swojej wiedzy czy okoliczności w jak najlepszy sposób.

Poradnik za pomocą wielu historyjek i przykładów wprowadza nad w podstawy „smart thinkingu”.

W oparciu o naukowo popartą wiedzę przedstawiono jak działa nasz umysł i jak z tego skorzystać! Co ma wspólnego inteligencja i spryt? To wyjątkowe zestawienie, bez „sprytu” w myśleniu nie wykorzystamy w pełni inteligencji, jest on swego rodzaju katalizatorem do lepszego działania. Jak wielokrotnie podkreśla Art Markman – spryt można wyćwiczyć, „nabyć”. I jak pozostając przy zdrowych zmysłach nie skorzystać z takiej możliwości?

Książka szczególnie urzekła mnie na samym wstępie, często powtarzanymi, prostymi i życiowymi przykładami osób, którym dzięki nieszablonowemu myśleniu udało się zrewolucjonizować mniejszy lub większy fragment „świata”. To dzięki takiemu wprowadzeniu, czytelnik dostaje potężny zastrzyk motywacji – świadomość, że ma już w ręku najlepsze narzędzie, teraz tylko musi nauczyć się go używać!

Poradnik porusza m.in. następujące tematy:

– Czym jest sprytne myślenie?

– Jak kształtować sprytne nawyki i eliminować te złe

–  jak świadomość swoich możliwości wpływa na jakość nauki

– Jak funkcjonuje pamięć i jak to wykorzystać

– Jak korzystać z własnej wiedzy za pomocą porównań i analogii

– Jak skuteczne sposoby zapamiętywania

– Jak sprytnie myśleć w praktyce

czyli jak doskonale radzić sobie z ujarzmieniem umysłu i znajdować „rewolucyjne rozwiązania”! Książka zachęca do działania, do poszukiwania nowych rozwiązań oraz na podstawie przykładów w pewnym sensie udowadnia, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Samo sedno to seria wyjątkowych poradników, cechują się prostotą i przejrzystością. Wszystkie treści są uporządkowane i wyjątkowo czytelne. Bez różnicy czy zagłębiacie się w lekturze jak w powieści, czy też wracacie do  niej po jakimś czasie  – zawsze łatwo i szybko znajdziecie interesujące hasło, zgłębicie postawy zagadnienia oraz poszerzycie wiadomości o ciekawostki, przykłady oraz fakty godne zapamiętania. Każda nowa umiejętność lub zakres wiadomości został wsparty zestawem ćwiczeń i zadań przygotowanych do wykonania w zaciszu własnego salonu.

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

** [ Kongwistyka – nauka „o ludzkim umyśle” poruszająca się między takimi dyscyplinami naukowymi jak psychologia poznawcza, neurobiologia, filozofia umysłu, lingwistyka; zajmuje się poznaniem działania umysłu]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close