23 lutego 2020

Najdroższy banan świata – Ewa Nowak

Tytuł: Najdroższy banan świata
Autor: Ewa Nowak
Cykl: Akademia szpiegów, tom 2
Liczba stron: 100
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: Czarna Owca

W pierwszej części poznaliśmy Mieszka (kryptonim Anakin), jego Tatę (kryptonim Czternasty), którzy są superszpiegami. Do ich zespołu dołączyła Marcelina, a jej kryptonim to Omega. W tej części – Najdroższy banan świata – starają się rozwiązać dwie zagadki.

Każdy, nawet najlepszy szpieg musi przechodzić szkolenia i treningi. Czternasty przygotowuje różne zadania dla dzieciaków: “Musiałem jak najszybciej pozbyć się przesyłki. Operacja „Śluza” przebiegała zgodnie z planem. Mojego łącznika zobaczyłem od razu. Szybko do niego podszedłem.

– Anakin melduje wykonanie zadania – powiedziałem Czternastemu i podałem mu „Kumpla”. Między czwartą a piątą kartką przylepiona była mała paczuszka z mikrofilmem. Po chwili do Czternastego podeszła Omega.

– Omega melduje wykonanie zadania. – Podała Czternastemu moje etui na telefon.

– Omego, Anakinie, zadanie wykonane perfekcyjnie – pochwalił nas Czternasty. Każdemu z nas uścisnął rękę. Lubię, gdy Czternasty nam gratuluje. Dla takich chwil warto żyć.”

Ponadto tajni agenci są wyposażeni w najlepsze sprzęty. Marcelina i Mieszko mają już noktowizor, mikrofon kierunkowy. Jednak w trakcie historii okaże się, że zwykłe kucyki pony, czy lalki, są równie genialnym i niezastąpionym sprzętem szpiegowskim, którego nie powstydziłby się nawet James Bond.

Tym razem Mieszko i Marcelina muszą rozwikłać zagadkę, kto ukradł najnowszą wersję gry komputerowej Strong Brain przed jej oficjalną premierą. Wśród podejrzanych będzie dyrektor szkoły, pani psycholog, koledzy i koleżanki. Czy uda im się rozwiązać sprawę i wyjaśnić, co z tym wspólnego ma banan?

Książkę Najdorższy banan świata czyta się szybko i przyjemnie. Zawrotna akcja, detektywistyczne zagwozdki i poczucie humoru autorki gwarantują, że książka przypadnie do gustu młodym czytelnikom.

Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close