10 marca 2019

Niepiesek – Agata Widzowska

Niepiesek to najnowsza książka z serii Psierociniec. Jeśli nie znacie jeszcze przygód Remika  i innych psiaków przebywających w schronisku, zachęcam Was i także tych, co już znają Psierociniec do tej nowej pozycji Wydawnictwa Wilga.

Niepiesek to wyjątkowa opowieść o byciu innym, często nieakceptowanym, odrzuconym, wyśmianym przez “swoich”. Tytułowy Niepiesek, to w rzeczywistości pies, który od małego wychował się w kociej rodzinie. Nie nauczył się szczekać, warować, lecz opanował do perfekcji sztukę miauczenia i wylegiwania się na słońcu.  Nadchodzi czas, kiedy Niepiesek ulega wypadkowi i trafia do weterynarza, gdzie poznaje prawdę. Później styka się z gangiem Niuchaczy, których motto brzmi: “Niechaj żyją niu-ha-cze, niu-cha-cze, niu-cha-cze! Kto jest kotem, niech płacze, niech pła-cze, hau!”. Po tych sytuacjach nasz Niepiesek próbuje odkryć kim tak naprawdę jest – kotem, czy psem i próbuje zrozumieć kim chce być. Podejmuje się najróżniejszych wyzwań, jak lot w kosmos, by udowodnić innym, że jest dzielnym psem, który nie boi się niczego.

W swojej wędrówce trafia do Psierocińca, gdzie poznaje Remika i innych towarzyszy, którzy nie odtrącają go, wręcz przeciwnie akceptują go takim, jakim jest. Remik, nasz psiopoeta dodaje mu otuchy swoimi wierszami i wspiera go w kolejnych zadaniach. Jednym z wierszy jest ten poniższy, który opisuje naszego głównego bohatera.

Niepiesek

Ojej! Myślałem, że jestem kotem,
takim, co włazi zgrabnie na płotek,
siedzi i mruga
jak kot w piosence
ładnej, niedługiej, miauczącej, kocięcej.
Łapałem myszy, goniłem wróble,
miaukiem straszyłem yorki i pudle,
zawsze spadałem na cztery łapy
z dachu, regału, szafy, kanapy.
Kto by pomyślał, że ja, Niepiesek,
będę się zmagał z tak dużym stresem!

Książka Niepiesek, to historia wyjątkowa, w której poruszane jest wiele ważnych zagadnień, takich jak przyjaźń, akceptacja, wsparcie. Nasz bohater jest gotowy w każdej chwili nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Historie opisane w tej książce mogą być początkiem do rozmów z dziećmi na temat inności, odmienności, jak również tolerancji i akceptacji.

Dziękuję Wydawnictwu Wilga za egzemplarz recenzencki książki

 

Tytuł: Psierociniec. Niepiesek
Autor: Agata Widzowska
Ilustracje: Marta Krzywicka
Wydawnictwo: Wilga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close