10 lutego 2021

Nieznajomi – C.L. Taylor

Tytuł: Nieznajomi
Autor: C.L. Taylor
Tłumacz: Anna Esden-Tempska
Liczba stron: 384
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2021

Nieznajomi to najnowsza powieść pisarki C. L. Taylor, która może się poszczycić ponad milionem sprzedanych książek. Jej kolejne powieści szybko trafiają na wysokie pozycje wśród bestsellerów. Bez wahania więc sięgnęłam po obiecujący thriller. 

Nieznajomych czyta się przyjemnie i ekspresowo. Pochłonęłam książkę w jeden wieczór, nie mogąc się od niej oderwać.  Choć sama akcja rozwija się w szybkim tempie raptem na ostatnich stu stronach. 

W powieści poznajemy troje zwykłych ludzi, takich jak my. To mógłby być każdy z nas. Młoda dziewczyna Ursula, która pracuje jako kurier, nie potrafi zapomnieć o tragicznych wydarzeniach z przeszłości, obwinia siebie, że mogła zachować się inaczej. Dlatego też teraz jest bardzo podejrzliwa i wrażliwa na krzywdę drugiego człowieka. 

Alice, menadżerka sklepu odzieżowego w galerii handlowej, która boleśnie odczuła rozstanie z mężem. Mieszka razem z dorosłą córką, której w miłości również się nie układa. Pewnego dnia Alice spotyka “księcia”, który ma wyrzuty sumienia, że nie ruszył jej z pomocą, gdy była w niebezpieczeństwie. Alice, można rzec, wpada po uszy, ale wkrótce dostaje tajemnicze wiadomości, ktoś ją ostrzega przed nowym chłopakiem.

Ostatni główny bohater to Gareth, szef ochroniarzy w galerii handlowej, mieszkający razem z matką, która nie jest już w najlepszej formie fizycznej i psychicznej. Pewnego dnia Garteth odkrywa rzecz powiązaną z jego ojcem, który zaginął kilkanaście lat temu i został uznany za zmarłego. Może on nie umarł i jest w mieście?

Cała trójka bohaterów mieszka w tym samym mieście, ich ścieżki nieraz się krzyżują, ale dopiero pod koniec książki pewne wydarzenie sprawi, że będą musieli stawić czoła śmierci. Czy uda im się wyjść z opresji cało?

Chciałabym dać autorce dużego plusa za to, że całą powieść oplotła wokół pewnej plotki o mordercy z przystani. W trakcie historii ujawnia zdawkowe informacje, siejąc niepokój i zamieszanie, zbijajac z tropu czytelnika. Natomiast zakończenie na ostatnich stronach wywołało we mnie wybuch śmiechu. Nie wpadłabym na taką puentę!

Wszystkim, którzy lubią lekkie thrillery lub chcą na chwilę oderwać się od rzeczywistości, polecam lekturę Nieznajomi.

Dziękuję Wydawnictwu Albatros za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close