25 lipca 2020

Operacja Czarny Las – Jørn Lier Horst

Tytuł: Operacja Czarny Las
Autor: Jørn Lier Horst
Ilustracje: Hans Jørgen Sandnes
Cykl: Operacja (tom 16)
Liczba stron: 112
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Media Rodzina

Operacja Czarny Las to już kolejna część detektywistycznych przygód Tiril i Oliwiera. Ostatnio mogliśmy przeczytać, jak wspólnie uratowali rodzinne miasto przed ekologiczną zagładą. Tym razem na naszych bohaterów czekają aż trzy zagadki.

Operacja Czarny Las dzieje się w nadmorskim szwedzkim miasteczku. Przy ulicy Piekarskiej 2 mieści się Biuro Detektywistyczne nr 2, którego właścicielami są wspomniane dzieciaki, Tiril i Oliwier oraz ich wierny pies tropiący Otto. 

operacja czarny las

Dzieciaki podejmują się rozwikłania zagadki, która dotyczy Czarnego Lasu. Otóż dziadek Oliwiera powiedział im, że w Czarnym Lesie nie śpiewają ptaki. Ta tajemnica rozpaliła umysły naszych detektywów, którzy bez zastanowienia wyruszyli w podróż do lasu, aby rozwikłać tę zagadkę.

Wkrótce okazuje się, że Tiril i Oliwier wpadają na kolejną tajemnicę, która dotyczy umierającego Czarnego Lasu i pewnego hotelu Panorama.

operacja czarny las

Książkę Operacja Czarny Las przeczytaliśmy dosłownie w dwa wieczory. Historie, tajemnice, spiski, wciągnęły nie tylko dzieci, ale także mnie. 

Cała seria sprawdzi się świetnie jako pierwsze lektury dla kształtowania umiejętności czytania oraz czytania ze zrozumieniem. Czcionka jest duża, rozdziały nie za długie, co sprawia, że młody czytelnik bezproblemowo chłonie kolejne strony książki. Pięknym dodatkiem do całości jest grafika, która oddaje fragmenty wydarzeń przedstawionych w tej lekturze. 

Szczerze polecam Wam całą serię Operacja pióra Jørn’a Lier’a Horst’a.

P.S. Pisarz Jørn Lier Horst jest jednym z najlepszych autorów powieści kryminalnych w Norwegii. Jest autorem także popularnej serii CLUE przeznaczonej dla starszych dzieci. 

Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close