25 lipca 2012

Pamiętajki – Dorota Niewola

Tytuł:  „Pamiętajki”
Autor: Dorota Niewola
Wydawnictwo: Impuls
Rok wydania: 2010
Format: B5
Okładka: miękka
Ilość stron: 98
Przedział wiekowy: dla rodziców dzieci w wieku 3 +
Cena sugerowana: ok. 24,80 zł 

Jeżeli lubicie spędzać czas wspólnie z dzieckiem, doskonale wiecie, że prawie każdy moment z życia można zamienić w zabawę, miłą dla wszystkich domowników. Lektura również powinna inspirować i pobudzać wyobraźnię, a wspólne czytanie może być pierwszym krokiem do niekończącej się zabawy.

„Pamiętajki” autorstwa Doroty Niewoli, to bardzo nietypowa pozycja… zbiór opowiadań i wierszy będących jednocześnie propozycą zabawy czy inscenizacji. Bohaterowie krótkich historyjek – na przykład aktorzy ziemniaczanego kabareciku – aż proszą się o ucieleśnienie!

Opowiadania czyta się dobrze i z uśmiechem, każde z nich zaprasza nas do zabawy w przeróżnych barwach – do wyboru do koloru.

W książce znajdziemy zarówno propozycje zabaw z użyciem różnych „domowych” rekwizytów jak i przygotowane inscenizacje np. z okazji Dnia Matki. Nabierzemy rumieńców podczas gimnastyki ciała oraz umysłu i języka.

Książka nie jest zbiorem gotowych przepisów – choć w poszczególnych wierszach czy opowiadaniach znajdziemy bardzo „namacalnych” bohaterów, nie ogranicza ona naszej i dziecięcej wyobraźni – pozostawia otwartą furtkę do świata zabawy i nauki, inspirując lecz nie narzucając niczego.

Książka dedykowana jest głównie  rodzicom oraz nauczycielom przedszkolnym i wczesnoszkolnym – pełna propozycji „z głową”, z pewnością pozytywnie wpłynie na wyobraźnię i rozwój dziecka.  Różnorodne tematy – wręcz na każdą okazję – zapraszają dzieci do zajęć z plastycznych, spacerów po lesie, zabawy w teatrzyk. Szyszki, skarpetki czy warzywa z pewnością bez trudu znajdą się w odpowiednim czasie „pod ręką”. Rymy wpadają w ucho, a czarno-białe, proste rysunki zachęcają dodatkowo do realizacji pomysłów.

Jeśli macie ochotę na ciekawą lekturę i jeszcze ciekawsze jej „konsekwencje”, zajrzyjcie do  „Pamiętajek” – tam czeka na Was niejedna podpowiedź!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Oficynie Wydawniczej IMPLUS za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close