13 października 2019

Niezbity dowód – Peter James

Tytuł:‌ ‌ Niezbity dowód
Autor:‌ ‌Peter James
Wydawnictwo:‌ ‌Albatros‌
Liczba‌ ‌stron:‌ 608
Oprawa:‌ ‌miękka‌ ‌ze‌ ‌skrzydełkami

Od wieków ludzie zadają sobie pytanie, czy Bóg naprawdę istnieje, czy można udowodnić Jego istnienie. Nauka poszukuje dowodów, a religie opierają się na wierze. Peter James w najnowszej książce “Niezbity dowód” podjął się tego tematu i pokazuje szerokie spektrum tego, co mogłoby się wydarzyć, gdyby ktoś znalazł dowód na istnienie Boga.

“Niezbity dowód” to bardzo dobry thriller trzymający w napięciu, dawkujący informacje i prowadzący do nieszablonowego rozwiązania. Główny bohater, to Ross Hunter, dziennikarz śledczy, wolny strzelec, który cieszy się zaufaniem brytyjskich wydawców najpopularniejszych i najlepszych gazet na wyspach. Nie boi podejmować się trudnych tematów, niewygodnych dla brytyjskiego rządu, czy wojska. Ujawnia afery, przekręty, jest sumienny i dokładny w tym co robi. Jeśli podejmuje się jakiejś sprawy, dąży do jej zakończenia.

Tym razem Ross Hunter stoi przed wielkim wyzwaniem, które może wstrząsnąć całym światem. Wszystko zaczęło się od tajemniczego spotkania z emerytowanym profesorem Harrym Cookiem. Wtedy bohater przy wykorzystaniu mediów społecznościowych zapytał ludzi, jaki według nich mógłby być niezbity dowód na istnienie Boga. Ruszyła lawina komentarzy. Hunter musiał zdecydować co dalej, czy podejmuje się zadania, który powierzył mu staruszek, czy uznaje go za wariata i zostawia sprawę.

Dziennikarska ciekawość, dążenie do rozwiązania i wyjaśnienia sprawy wzięła górę i odtąd nasz bohater sprowadził na siebie i swoich bliskich niebezpieczeństwo. Jak się okazuje wielu osobom i organizacjom zależy na przejęciu niezbitych dowodów potwierdzających istnienie Boga. Nie cofną się przed niczym, życie Rossa Huntera jest w niebezpieczeństwie.

“Niezbity dowód” to ciekawy, intrygujący spisek na skalę światową. Czy naprawdę istnieje absolutny dowód na istnienie Boga? Jeśli tak, jakie byłyby tego konsekwencje? Czy ludzie, by go rozpoznali, uznali za autentyk, czy podważali jego wiarygodność, by nie stracić swojej pozycji? To tylko parę pytań, które rodzą się podczas lektury. Nie mniej jednak autor skłania nas do zastanowienia się nad najważniejszymi pytaniami ludzkości.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Jest wciągająca, dynamiczna, buduje napięcie, i pełna zwrotów akcji. Dla niektórych czytelników zakończenie może być rozczarowujące, ale nie sposób zadowolić wszystkich.

Jeśli lubicie książki z dobrą, wartką akcją i elementem dreszczyku to polecam Wam tę pozycję.

Dziękuję Wydawnictwu Albatros za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close