4 czerwca 2012

Piękna i mądra bajka o troskach Zająca Grajka – Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak

Tytuł:  „Piękna i mądra bajka o troskach Zająca Grajka”
Autorzy i ilustratorzy: Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Seria: Wierszem napisane
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 20 x 25 cm
Okładka: twarda
Ilość stron:  32
Przedział wiekowy: 0-6 lat
Cena sugerowana: ok. 24,99 zł 

Zając Grajek, tytułowy bohater, ma pewne zmartwienie… pewno dnia po przebudzeniu, odkrywa, że w jego domku pada deszcz! Nie pozostaje nic innego jak umyć ząbki pod parasolem i wyruszyć by zapytać swoich przyjaciół o radę. Niestety zające nie są natury „złotymi rączkami”, więc nieco zasmucony Grajek kładzie się do łóżeczka pod parasolem… rano czeka go niespodzianka!

„Piękna i mądra bajka o troskach Zająca Grajka”- to godna polecenia bajkowa poezja dla najmłodszych. Warto czytać dzieciom wiersze, uczą „melodii” języka i uwrażliwiają. Tytuł książki jest w stu procentach zgodny z prawdą: opowieść napisana jest  zrozumiałym językiem, wiersz jest rytmiczny i zabawny. Ilustracje zachęcają do czytania, a historia jest bardzo pouczająca, z wartościowym morałem. Każdy jest inny i ma inne talenty, jednak razem możemy wiele zdziałać – dzięki takiej dewizie uczy dzieci współpracy i ukazuje jak wielką siłę ma prawdziwa przyjaźń.

Ilustracje są piękne, kolorowe i zabawne. Tekst również został ubrany w ciekawą szatę graficzną. Książka wydana jest w bardzo atrakcyjny sposób, a twarda i szyta oprawa zagwarantują jej długowieczność. Opowieść nie za długa, nie za krótka – w  sam raz do przeczytania jednym tchem – również dla najmłodszych.

Serdecznie polecam Wam bajkę o Zającu Grajku i jego przyjaciołach!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close