8 kwietnia 2019

Piłka w grze. Futbolowa książka aktywnościowa – Joe Gamble

“Piłka w grze. Futbolowa książka aktywnościowa” autorstwa Joe Gamble to propozycja, która spodoba się fanom tego sportu.

Książkę od pierwszej do ostatniej strony poświęcono (niespodzianka!;)) piłce nożnej. Znajdziecie tu m.in. taktyki piłkarskie, omówione zostały zadania trenera, wyjaśnienie, na czym polega transmisja meczu, czym jest żonglerka, kontuzja, na czym polega symulowanie, rzut rożny, za co dostaje się kartki. Poza tym znajduje się tu mnóstwo informacji o drużynach całego świata, o meczach, które zapisały się w pamięci, o zawodnikach, którzy wnieśli swoją grą wielki wkład w historię tego sportu.

Tej wiedzy jest od groma. Ale poza treścią są także bardzo fajne i zachęcające do ruszenia głową polecenia. Jest tu mnóstwo miejsca na rysunki, np. rozplanowanie własnej strategii gry, kolorowanie flag, projektowanie koszulek piłkarskich, szalików własnej drużyny. Są także tabele na wyniki meczu, zadania typowania najlepszych strzelców.

Grafika w tej książce jest bardzo nietypowa, bo wygląda jakby wyszła spod ręki góra ośmiolatka. Ale bez problemu można rozpoznać Davida Beckhama, Ronaldo i wielu innych znanych piłkarzy.

Myślę, że taka “aktywizująca” książka to bardzo fajna rzecz dla młodych miłośników futbolu, bo pozwala  zanurzyć się w świat piłki nożnej oraz wykazać się inwencją twórczą i zaangażowaniem. Ja na własne potrzeby określiłam książkę “Piłka w grze. Futbolowa książka aktywnościowa” mianem “dzienniko-książki” i myślę, że to określenie całkiem zgrabnie oddaje jej możliwości.

Dziękuję wydawnictwu Dwie Siostry za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close