31 sierpnia 2020

Pinokio – Steffi Fletcher

Tytuł: Pinokio
Wydanie: 2020
Seria/cykl: NOSTALGIA
Autor: Steffi Fletcher
Ilustrator: Al Dempster
Tłumacz: Bartłomiej Nawrocki
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 32

Czy jest ktoś, kto nie słyszał historii Pinokia, którą stworzył włoski pisarz, Carlo Collodi? Myślę, że chyba każdy dorosły i każde dziecko miało (lub będzie miało) przyjemność wysłuchać opowieści o drewnianej kukiełce, która bardzo chciała być chłopcem.

Jeśli jednak nie pamiętacie przygód Pinokia, krótko Wam je przypomnę. Główny bohater, Pinokio, był kukiełką stworzoną przez samotnego, starszego człowieka o imieniu Gepetto. Za sprawą czarów kukiełka ożyła, ale by mogła stać się prawdziwym chłopcem z krwi i kości, musiała dowieść, że jest odważna, prawdomówna, oraz że zależy jej na bliskich osobach. Zadanie jednak okazało się niełatwe, ponieważ Pinokio był zbyt podatny na podszepty lisa Gagatka i kota Gideona, którzy wpędzali go w nowe kłopoty. Tym sposobem Pinokio o mały włos nie stał się lalką występującą pod przymusem w cyrku i osiołkiem, a także musiał uratować swojego ukochanego Gepetto z wielkich tarapatów. Jak się skończyła ta piękna opowieść, wiadomo. :) 

Pinokio

Fot. Pinokio

Ta bajka dla dzieci to historia o uniwersalnym przekazie, która pokazuje, że każdy ma szansę na poprawę swojego zachowania, oraz że miłość przezwycięży wszystko. Napisana jest prostym językiem, który trafia do dzieci. Moi synowie słuchali jej bez szemrania, i myślę, że inne dzieci też mają szansę na wciągnięcie się w opowieść. Ma ona jeszcze jedną, ogromną zaletę — jest przepięknie wydana. Twarda oprawa przedłuży żywotność książki, w dodatku została ozdobiona tłoczeniami, które wyróżniają się, gdy przechyli się ją do boku.

Pinokio

Fot. Pinokio

Przepiękne ilustracje, niczym skopiowane ze starych baśni i legend znanych z dzieciństwa, mają niewątpliwy urok. Co tu dużo mówić — omawiane wydanie Pinokia jest po prostu piękne i znakomicie nadaje się do kolekcji książek, które dzieciom już zawsze będą kojarzyły się z dzieciństwem.

Pinokio

Fot. Pinokio

A jeśli lubicie kolekcjonować pięknie wydane książki, to seria NOSTALGIA Wydawnictwa Harper Collins będzie czymś dla Was. W serii klasycznych opowieści filmowych Disneya ukazały się także: Alicja w Krainie Czarów, Zakochany Kundel, Piotruś Pan, Król Lew oraz Bambi.

Dziękuję Wydawnictwu Harper Collins za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close