29 lipca 2012

„Piosenki dla Przedszkolaka 4. Rodzina razem się trzyma”

Tytuł: „Piosenki dla Przedszkolaka 4. Rodzina razem się trzyma”

Teksty: Danuta Zawadzka

Muzyka: Stefan Gąsieniec

Wydawnictwo: Skrzat

Seria: Piosenki dla przedszkolaka

Rok wydania: 2012

Format: 200×190 mm

Okładka: miękka szyta

Ilość stron: 24

Kategoria wiekowa: 3+

Dodatek: Płyta CD

Cena sugerowana: ok. 8 zł

 

Już od pierwszych chwil życia towarzyszą nam różnego rodzaju dźwięki. Dziecko słyszy je nawet w brzuszku mamy, dlatego już wtedy warto otaczać się muzyką i przygotować maleńkie uszka na ogrom wrażeń związanych z dźwiękami. Oczywiście wraz z rozwojem maluchów, możemy połączyć słuchanie z czytaniem oraz ze wspólnym śpiewaniem, rozwijając w ten sposób wiele zmysłów naszego malucha.

Wydawnictwo Skrzat przygotowało serię książeczek dla najmłodszych wraz z płytami CD do słuchania. Piosenki dla przedszkolaka 4, to kolejna część śpiewanych historii, które tym razem swoją tematyką obejmują rodzinę.

„Rodzina razem się trzyma” to zbiór prostych piosenek, których bardzo przyjemnie się słucha.  Piosenki są śpiewane przez dzieci – to ogromny atut tego wydania. Dzieci uwielbiają słuchać siebie nawzajem, dźwięki i słowa łatwiej wtedy do nich docierają.

Ogromna pochwała należy się Stefanowi Gąsieniec za przygotowanie muzyki do tekstów Danuty Zawadzkiej. Jest ona łagodna, dźwięki  delikatnie się przenikają doskonale komponując się z głosem dzieci. A dzieciaki śpiewają radośnie, wyraźnie, z zaangażowaniem, naturalnością i całym sercem:)

Myślę, że przedszkolaki po kilkukrotnym przesłuchaniu, zapamiętają melodię i tekst.  Płyta zawiera również instrumentalna wersję utworów, zatem możemy urządzić rodzinne karaoke:) A wspólne śpiewanie na pewno scali rodzinę jeszcze bardziej, a jak wiadomo – rodzina jest najważniejsza!

Moja siostrzenica uczy się gry na skrzypcach, zaproponowałam jej tę książeczkę, aby nauczyła się tych piosenek, ponieważ książeczka zawiera również nutki zwrotek lub refrenów. Mam nadzieję, że  za niedługo nasza rodzina będzie nie tylko czytać, słuchać i śpiewać, ale także grać!

Oczywiście nie mogę zapomnieć o ilustracjach, które są doskonale dopasowane do treści poszczególnych piosenek. Nie są nachalne i nie zdominowały tekstu i nutek. Nie dość, że nawiązują do tekstu, to jeszcze są zabawne i możemy się w nich doszukać różnych szczegółów.

Dodam także, że zbiór Piosenek dla przedszkolaka został opracowany zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Tych piosenek chce się słuchać i śpiewać! Gorąco polecam serię Piosenki dla przedszkolaka.

Magdalena 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Skrzat za przekazania egzemplarza recenzenckiego książki !

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close