24 czerwca 2020

Podróż nieślubna – Christina Lauren

Tytuł: Podróż nieślubna
Autor: Christina Lauren
Wydawnictwo: Poradnia K
Oprawa: miękka
Liczba stron: 329

Olive ma trzydzieści dwa lata i wielkiego pecha, który towarzyszy jej przez całe życie – a przynajmniej tak twierdzi. Jej siostra bliźniaczka, Ami, to zupełne przeciwieństwo, wszystko zawsze jej się udaje i ma niezwykłe szczęście do wygrywania, dosłownie wszystkiego. Nie inaczej jest z weselem, do którego się przymierza – będzie darmowe, bo otrzymane, jako nagroda w jakimś konkursie.

Fart jednak zdaje się opuścić Ami podczas wesela, które jak za pociągnięciem czarodziejskiej różdżki zmienia się w istny koszmar, gdy biesiadujący, wraz z panną i panem młodym na czele, niespodziewanie zaczynają odczuwać mdłości, a zaraz potem wymiotować gdzie popadnie! Jak się później okazuje to efekt zatrucia ciguatoksynami, znajdującymi się w rybach morskich, które zaserwował im – darmowy oczywiście – catering.

Kilku gości trafiło do szpitala, reszta ukryła się w swoich domach i hotelowych pokojach, by cierpieć katusze w samotności. Apartament panny młodej zmienił się w istny lazaret – nowożeńcy i paru członków rodziny leżą na podłodze, pozwijani w kłębki, przytulając do siebie wiadra i kosze na śmieci, jęcząc przy tym jak zombie.

Pech ominął tylko dwie osoby: Olive, która ma uczulenie… nie pamiętam już, na co konkretnie, w każdym razie nie jada owoców morza, i Ethana, starszego brata pana młodego, który brzydzi się bufetami i czyhającymi w nich bakteriami.

W zaistniałej sytuacji poprawiny zostają odwołane, ale zrezygnować z gratisowej (bo wygranej) podróży poślubnej na Hawajach wielka szkoda, w związku z czym, Ami prosi siostrę bliźniaczkę, by ta pojechała za nią. Sęk w tym, że za pana młodego ma pojechać jego brat, którego Olive szczerze nie znosi, z wzajemnością. Ich rozmowy to przede wszystkim złośliwe uwagi i sprzeczki. Wizja spędzenia wspólnie dziesięciu dni, udając nowożeńców, nie jest więc atrakcyjna, ale z drugiej strony – piękne hawajskie Maui, słońce, ciepło, wyżywienie w formie all inclusive, liczne hotelowe atrakcje… i to wszystko za free – grzech nie skorzystać!

Po namyśle Olive i Ethan decydują się na wspólną podróż poślubną, na którą pierwotnie miało jechać ich rodzeństwo. Teoretycznie muszą udawać zakochanych (organizator nie może się dowiedzieć, że nie są nowożeńcami), w praktyce zamierzają jak najwięcej czasu spędzić osobno.  Niefortunnie jednak Olive już pierwszego dnia, spotyka na miejscu swojego (przyszłego) szefa, który przypadkiem dowiaduje się, że dziewczyna właśnie wyszła za mąż. Z kolei Ethan napotyka na miejscu swoją byłą dziewczynę, niedoszłą narzeczoną…

Chcąc nie chcąc plany spędzenia podróży osobno mocno się komplikują, a przez to stają się okazją do wielu sytuacji i przygód, które wpłyną na relacje Olive i Ethana. Siłą rzeczy, dla obopólnej korzyści, będą bowiem musieli zawiesić na chwilę broń i ogłosić rozejm.

Czy wyjdzie im to na dobre? Czy wyjaśnią sobie przyczynę ich wzajemnej niechęci i w końcu połączy ich nić sympatii? A może nawet czeka na nich wakacyjny flirt i pełen namiętności seks?

Podróż nieślubna wydawnictwa Poradnia K, to niezwykle zabawna, urocza i, krótko mówiąc, cudowna lektura. Lekka, przyjemna, bardzo pozytywna. Idealna na długie, letnie dni i ciepłe wieczory. W sam raz na wakacje. Pozwala spędzić bardzo miło czas, przenosząc czytelnika, nie tylko na piękne Hawaje, ale też do własnych wspomnień… 😉

Opowiedziana historia porządnie mnie ubawiła – czytałam tę książkę z uśmiechem na ustach – a pod koniec nawet nieco wzruszyła. Według mnie w książce drzemie duży potencjał i powinna doczekać się ekranizacji – sama bardzo chciałabym zobaczyć tę opowieść w kinie.  Myślę, że mogłaby stać się jedną z lepszych komedii romantycznych 😊

Szczerze polecam!

 

Dziękuję wydawnictwu Poradnia K za przekazanie recenzenckiego egzemplarza książki.

Jedna odpowiedź do “Podróż nieślubna – Christina Lauren”

  1. Wandix pisze:

    Świetna wakacyjna opowieść, idealna na letni czas ;) Czytałam z zapartym tchem, aż do samego końca i czuję lekki niedosyt, bo chciałoby się więcej! Wspaniały romans, a przy okazji zabawna komedia. Wbrew pozorom potrafi zaskoczyć bardzo pozytywnie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close