7 czerwca 2020

Polska. Na tropie historii – Sebastian Adamkiewicz

Tytuł: Polska. Na tropie historii
Autor: Sebastian Adamkiewicz
Ilustracje: Zuza Wollny
Liczba stron: 32
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Kapitan Nauka
Rok wydania: 2020

Nasze dzieci od małego uwielbiały wszelkie książki obrazkowe, w których wyszukiwały najróżniejsze szczegóły. Do dziś tworzą swoje historie, przeglądając te książki. Niedawno otrzymaliśmy od Wydawnictwa Kapitan Nauka książkę Polska. Na tropie historii, która ma tylko 32 strony, a jednak zmieściły się tam dzieje naszego kraju.

Polska. Na tropie historii to wyjątkowa pozycja dla dzieci przedszkolnych i szkolnych. W środku każdej książki znajduje się unikatowy kod pozwalający pobrać audioprzewodnik. Moim zdaniem to strzał w dziesiątkę. Nagrania nie są przydługie, trwają raptem ok. 5-10 minut, podczas których lektor po kartach polskiej historii zachęca dzieci do wyszukiwania przedmiotów i postaci.

Polska. Na tropie historii

Polska. Na tropie historii to książka w formacie wielkoformatowa (24,5 cm x32,5 cm), która rozpoczyna się od czasów Piastów, a kończy na historii Polski po II Wojnie Światowej. Każda strona opatrzona jest krótką notatką, którą starsze dziecko może przeczytać samodzielnie, w oczekiwaniu na wysłuchanie nagrania.

Książkę można z powodzeniem przeglądać i studiować poza przewodnikiem. Panoramiczne ilustracje pobudzają wyobraźnię najmłodszych, ale także ci starsi znajdą frajdę w wyszukiwaniu pewnych szczegółów.

Polska. Na tropie historii

Historia nie była moim konikiem. Zawsze przytłaczały mnie daty, nazwiska. Tak na dobrą sprawę dopiero na studiach odkryłam ją na nowo. Dlatego cieszę się, że w tej książce, tym przewodniku audio, nie ma przynudzania, zarzucania dzieci datami. Warto z pociechami snuć historie, bazując na pięknych i kolorowych obrazach. Na przykład o tym, jak wyglądało życie zwykłych chłopów lub średniowiecznych rycerzy?

Dziękuję Wydawnictwu Kapitan Nauka za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close