1 sierpnia 2012

Polska od A do Z – Praca zbiorowa

Tytuł:  „Polska od A do Z”
Seria: Poznajemy
Wydawnictwo: Demart
Rok wydania: 2012
Format: 20,2 x 29 cm
Okładka: twarda
Ilość stron: 88
Cena sugerowana: ok. 19,90 zł 

Wakacje, wycieczki, urodziny, rozpoczynający się rok szkolny, pasja… powodów do zakupu tej książki jest o wiele, wiele więcej, niż zdołam tu wymienić.

„Polska od A do Z” to pięknie wydany album dla dzieci. To świetna lektura zarówno przed lekcją geografii, wakacyjną wycieczką czy też dla zaspokojenia dziecięcej ciekawości świata.

Wycieczkę po rodzimych cudach natury, architektury i historii odbywamy region po regionie. Książka jest bardzo przyjazna najmłodszym umysłom. Przed podróżą palcem po mapie – została dla nas przygotowana „wprawka” w postaci dużej i czytelnej legendy. Ikony i oznaczenia zostały dostosowane dla dzieci – dodatkowo zachęcając do zabawy z geografią swoją przyjazną rysunkową formą (oznaczenia są jasne i powodują czytelne skojarzenia). Znajdziemy również kilka wskazówek korzystania z książki.

Każdy region posiada swoją mapę samochodową, na której zostały zaznaczone atrakcje turystyczne, elementy infrastruktury (w tym drogi) i ogólne właściwości fizyczne.

Indeks od A do Z –  to uporządkowane alfabetycznie  atrakcje konkretnego regionu – spis ułatwia ich odnalezienie na mapie. Po  tak miłej dla oka prezentacji, pora na równie miłe szczegóły: dobrą zabawę i naukę zapewnią nam rzeczowe i proste opisy konkretnych miejsc i miejscowości – całość w pięknej szacie graficznej i dodatkowo wzbogacona fotografiami. Znajdziemy również kilka propozycji tras „spacerowych” wraz z ich mini mapami.

Wędrówkę odbędziemy po:
– Pomorzu
– Wielkopolsce i Kujawach
– Śląsku
– Warmii i Mazurach
– Mazowszu i Podlasiu
– oraz Małopolsce.

„Polska od A do Z” to warty uwagi album, świetny pomysł na zasianie zamiłowania do podróży dużych i małych, a może nawet nowa pasja? Z całą pewnością polecam, jako dobrego kompana, na pierwszą przygodę z mapą!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Demart za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close