25 października 2020

Powiem tylko raz – Lisa Gardner

Tytuł: Powiem tylko raz
Autor: Lisa Gardner
Cykl: Detektyw D.D. Warren (tom 10)
Liczba stron: 448
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: Albatros

 

Powiem tylko raz to jeden z najlepszych thrillerów, który czytałam w tym roku. Właśnie skończyłam ostatnie strony i jestem zła. Dlaczego ta historia się skończyła? Chcę więcej, bo uzależniłam się od adrenaliny, która wzrasta z każdą stroną! Dlaczego wcześniej nie natrafiłam na książki tej autorki!?

Powiem tylko raz to historia trzech kobiet, których losy splatają się w niecodziennych okolicznościach. Jedną z nich jest policjantka śledcza, D.D. Warren, która wyrobiła sobie opinię niestrudzonej i dążącej do prawdy. Szesnaście lat temu zaczynała karierę zawodową i zetknęła się z drugą bohaterką Evie, która wtedy zeznała, że przypadkowo postrzeliła śmiertelnie ojca podczas czyszczenia broni. Teraz znów się spotykają, tym razem Evie została oskarżona o zabójstwo swojego męża.

Trzecią bohaterką jest Flora. Dziewczyna, która kilka lat temu została porwana, nieludzko więziona, maltretowana i gwałcona. Od jej uwolnienia minęło sześć lat, a ona próbuje odnaleźć się na nowo, pomagając jako informatorka policjantki D.D. Warren.

Gdy gazety i media rozpisują się o strzelaninie i zabójstwie męża Evie, Flora rozpoznała jego twarz. Spotkała go, kiedy była więziona przez swojego oprawcę, który jak się okazało także znał męża Evie. 

Czy te sprawy się łączą, co tak naprawdę wydarzyło się szesnaście lat temu? Autorka  raczy nas małymi kąskami układanki i wodzi za nos do ostatniej kartki. 

W tej powieści nic nie jest takie proste, jak się wydaje. Kiedy myślimy, że już wiemy, co łączy te trzy kobiety, jakie wydarzenia z przeszłości, to pojawiają się nowe fakty i wszystko lega w gruzach. Nie ma tutaj miejsca na nudne opisy. Bohaterki są genialnie scharakteryzowane, autorka nadała im autentyczności i kobiecego pazura. 

Książka trzyma w napięciu, jest tajemnicza, pełna zwrotów akcji, które nadają tempa i nie pozwalają się zatrzymać. To naprawdę dobry thriller, idealny na jesienny wieczór.

Dziękuję Wydawnictwu Albatros za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close