Nie zapomnij o naszym konkursie z okazji Dnia Dziecka - Sprawdź szczegóły »

17 sierpnia 2020

Przygoda na balkonie Gigant Poleca. Tom 100/2020.

Tytuł: Gigant Poleca. Tom 100/2020. Przygoda na balkonie
Wydawnictwo: Egmont
Seria wydawnicza: Opowieść komiksowa
Format: 135 x 200 mm
Objętość: 196
Oprawa: miękka
Rok wydania:2020

Fanom przygód Kaczora Donalda, nie trzeba przedstawiać serii komiksów Gigant Wydawnictwa Egmont. W naszym domu uzbierała się niezła kolekcja wcześniejszych wydań, ba – syn czyta Giganty, które kupowałam jako dziecko. Jak widać, komiksy nigdy nie wychodzą z mody! Najnowsza wakacyjna część to Przygoda na balkonie.

W dobie trwającej pandemii nie każdemu udało się zrealizować wakacyjne plany. Piękny taras z widokiem na morze został zamieniony na przydomowy balkon lub (u szczęśliwców) na taras z ogrodem. Powiało trochę nudą… Jednak spędzone w ten sposób wakacje mogą być naprawdę fajne. Dlaczego? Przekonajcie się sami. Z Donaldem ruszycie na plażę i na poszukiwania legendarnej perły. Do tego zobaczycie, na jaki pomysł interesu plażowego wpadł Dziobas. Nawet pracoholik Diodak, który nigdy nie odrywa się od pracy, skosztuje chwili oddechu, a i Myszka Miki i Goofy też nie pogardzą wakacjami.

Lato, słońce, balkony i dobry humor te słowa oddają w pełni to, co możecie znaleźć w najnowszym komiksie. Specjalne wydanie posiada  trzynaście historii  i dziesięć genialnych porad. Komiksy jak zwykle są pełne humoru i zabawnych perypetii Disneyowskich bohaterów. Podczas ich czytania wręcz czuć letnią atmosferę!

Wakacyjne porady fajnie urozmaicają czas. Mój syn miał niezły ubaw, przygotowując lody arbuzowe według przepisu znalezionego w jednej z rad. Innego dnia poświęcił czas na składanie samolotów i łódek z papieru. Niby nic wielkiego, a dawało poczucie satysfakcji, gdy zrobiło się to samemu.

Najwytrwalsi na końcu komiksu mogą sprawdzić swoją wiedzę i wykonać “balkonowy test”. Komuś, kto przeczytał wszystkie komiksy od deski do deski, nie sprawi to problemu. Dziewięć dobrych odpowiedzi i dowiecie się, co doskonale chłodzi podczas letnich upałów.

Dziękuję Wydawnictwa Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close