17 sierpnia 2019

Przygodnik 2019/2020 – Nela Mała Reporterka

Przygody Neli są już dobrze znane moim dzieciom, które chętnie słuchają o jej podróżach, ciekawostkach z różnych kontynentów. Na pikniku z okazji Dnia Dziecka mogły poznać tę wspaniałą, skromną dziewczynkę i zamienić z nią parę słów. To spotkanie sprawiło, że jeszcze chętniej sięgają po jej książki. Tym razem Wydawnictwo Burda Media Polska przygotowało Przygodnik, czyli kalendarz szkolny na rok 2019/2020 pełen superprzygód.

 Przygodnik 2019/2020 to wyjątkowy kalendarz, w którym Nela w każdym miesiącu odwiedzi inny zakątek świata, odszuka jedno naprawdę groźne zwierzę i postara się dowiedzieć o nim jak najwięcej, o jego tajemnicach i supermocach. Dzięki Przygodnikowi żądni przygód czytelnicy będą mogli podróżować po całym świecie i wspólnie przeżywać fascynujące historie, bo czeka ich 366 wyjątkowych dni! To będzie rok odważnych odkrywców. Na początku czytelnicy poznają olbrzymiego bawoła, czyli kierunek Afryka!

Ponadto z Przygodnika dowiecie się: jakie groźne zwierzęta kryją się w głębinach oceanu lub w lasach Ameryki Środkowej; Jak niebezpieczne potrafią być afrykańskie olbrzymy; Jakie stworzenie potrafi się obronić nawet przed lwem. Dzięki Neli, która uwielbia zwierzęta poznacie je  lepiej, gdyż przygotowała dla Was wspólny plan podróży. Uważajcie tylko na niektóre z nich, bo lepiej nie stawać im na drodze. 

Nela Mała Reporterka (wg mojego Marcina już nieMała), to 13-letnia podróżniczka, autorka książek dla dzieci i reporterka telewizyjna. Od piątego roku życia podróżuje po kontynentach, nagrywając i opisując swoje przygody. Jej idolem jest Steve Irwin, za którego przykładem chce ratować zwierzęta i podróżować wszędzie tam, gdzie poniosą ją wyobraźnia i marzenia. Regularnie opisuje swoje przygody z najdalszych zakątków świata w serii cieszących się ogromną popularnością książek dla dzieci.W 2014 roku rozpoczęła prowadzenie własnego autorskiego programu podróżniczego pt. „Nela Mała Reporterka”, emitowanego w TVP ABC.

Aktualnie Nela rozwija projekt edukacyjno-badawczy w ramach tworzonej przez siebie fundacji „The Adventure starts Here Foundation”. Fundacja będzie tworzyć bazy badawcze na całym świecie, gdzie będą zapraszani naukowcy oraz dzieci, które staną się obserwatorami przyrody. Pierwsza baza badawcza ma powstać w dżungli na Kostaryce. 

Więcej informacji:

FB https://www.facebook.com/podrozeneli/ oraz IG @podrozeNeli.pl_official.

 

Dotychczas nakładem wydawnictwa Burda Media Polska ukazało się 13 książek Neli: „10 niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata”, „Nela na tropie przygód”, „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”, „Nela na kole podbiegunowym”, „Nela i skarby Karaibów”, „Nela i tajemnice oceanów”, „Nela i polarne zwierzęta”, „Nela na wyspie rajskich ptaków”, „Nela i sekrety dalekich lądów”, „Nela i wyprawa do serca dżungli” oraz „Nela i kierunek Antarktyda”.

 

Tytuł: „Przygodnik 2019/2020. 366 dni w poszukiwaniu groźnych zwierząt z Nelą”
Autor: Nela Mała Reporterka
Data premiery: 31.07.2019 r.
Wydawnictwo: Burda Książki

 

Na podstawie przesłanych materiałów prasowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close