25 września 2012

Przyroda w zagadkach 6-9 lat – Małgorzata Wojnar

Tytuł: „Przyroda w zagadkach 6-9 lat”
Autorzy zagadek: Małgorzata Wojnar
Seria: Kapitan Nauka
Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2012
Format: 16 x 7 cm
Ilość stron:  58
Przedział wiekowy : 6 – 9 lat
Sugerowana cena: 19,90 zł

Jak wygląda „stara gwiazda”? Skąd się bierze deszcz? Jak poluje ryba maszkara? Jesteście ciekawi odpowiedzi na te i inne pytania? Jeżeli tak, sięgnijcie po kolejną sprytną książeczkę Kapitana Nauki „Przyroda w zagadkach”, jeżeli zaś Wasza ciekawość jest umiarkowana – również zapraszam Was do wspólnych zgadywanek, z których razem z dziećmi, dowiecie się jeszcze wielu innych faktów z dziedziny przyrody!

„Przyroda w zagadkach 6-9 lat” przeznaczona jest dla przyrodników amatorów oraz wszystkich ciekawskich. Książeczka składa się z 112 ponumerowanych zagadek o bardzo szerokiej tematyce. Pytania posiadają różny stopień trudności i obejmują wiadomości z takich dziedzin jak: kosmos, zjawiska atmosferyczne, strefy klimatyczne Ziemi, zwierzęta, owady, rośliny, dinozaury oraz ludzkie ciało. Pytania zachęcają do zabawy i nauki. Wyselekcjonowane ciekawostki przyrodnicze często wprawiają w zdumienie i tych dużych i tych małych. Wesołe, śmieszne lub majestatyczne „fakty” z wielu przyrodniczych dziedzin umilają czas oraz zapraszają do poszerzania swojej wiedzy.

Karty spięte są w jednym z rogów  plastikowym wkrętem – można przekładać kartki jak w wachlarzu lub  rozkręcić plastikowy zaczep i rozpiąć książkę na oddzielne karty (zagadki posiadają swoją numerację ich ponowne złożenie nie stanowi problemu).  Książeczka jest bardzo zgrabna, łatwo znaleźć jej miejsce w kieszeni lub torbie – dzięki czemu umili nam wspólną drogę w korku czy nudną dla najmłodszych wizytę u znajomych.

Rozłożone zagadki świetnie sprawdzą do zabawy w większym gronie, do wykorzystania w szkole lub świetlicy. Można wymyślić dla nich wiele innych zastosowań, ja proponuję użyć ich dodatkowo jak kart do gry, narysować prostą planszę, odkurzyć pionki i kostkę – zabawa na 102 gotowa (rzucamy kostką, losujemy pytanie i mierzymy się z rzeczywistością jeśli znamy odpowiedź przesuwamy się po naszej planszy – to dobry pomysł, aby trochę podgrzać atmosferę).

Wszystkie zagadki i rebusy są estetycznie zaprezentowane, szata graficzna pięknie uzupełnia całość. Pytania sformułowane są w sposób jasny i prosty (jednoznaczny). Na odwrocie każdej z kart znajduje się rozwiązanie zagadki, oraz krótkie i rzeczowe wyjaśnienie danego zjawiska czy odpowiedzi.

Książeczka rozpoczyna się krótkim wstępem dla rodziców oraz informacjami jak łatwo z niej korzystać.

Drodzy rodzice bawcie się „pilnie” z dziećmi, bo nic tak nie zachęca do dalszego zgłębiania tematu (i dzieci i rodziców), jak rumieniec mamy czy taty, którzy w odróżnieniu od dziecka, nie mają bladego pojęcia jak nazywał się jakiś dinozaur.

Serdecznie polecam Wam tą lekką w formie, lecz bogatą w treści książeczkę! Przyroda ma wiele sekretów, warto próbować ich odkrywania!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 Informacje o produkcie: 

Unikalna książeczka z kartami obrazkowymi.
Kreatywnie odkrywaj przyrodę!

Karty obrazkowe Przyroda w zagadkach:
– odkrywają przyrodę poprzez zabawę
– rozbudowują zasób słownictwa
– poszerzają wiedzę o świecie
– przygotowują do lekcji przyrody w szkole

Kolorowe karty z zagadkami

Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci od 6 roku życia. Na awersie znajdują się dwie ilustrowane zagadki, a na rewersie – odpowiedzi do nich. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Karty nie tylko pozwalają poznać najważniejsze zagadnienia przyrodnicze, lecz także ćwiczą spostrzegawczość i pamięć wzrokową oraz rozwijają logiczne myślenie. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę i poznawanie wiedzy o świecie w każdej wolnej chwili!

112 ciekawych i różnorodnych zagadek

Zagadki to bardzo skuteczna forma nauki, ponieważ wzbudzają ciekawość, a ich rozwiązywanie sprawia najmłodszym przyjemność. Dzięki nim dzieci nie tylko ćwiczą i utrwalają podstawowe informacje o przyrodzie, lecz także poszerzają wiedzę o świecie. Urozmaicone zadania sprawiają, że dzieci świetnie się bawią, a zabawne ilustracje pomagają im lepiej zrozumieć i zapamiętać wybrane zagadnienia przyrodnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close