1 listopada 2012

Psotny Franek – Agnieszka Frączek

Tytuł:  „Psotny Franek”
Autor: Agnieszka Frączek
Ilustracje: Joanna Rusinek
Seria: Czytam sobie, Poziom 1
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 14,5 x 18,5 cm
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 32
Przedział wiekowy: 5-7 lat
Cena sugerowana: ok. 12,99 zł

Cóż to lata, cóż to fruwa? Wszędzie śnieg, a tu papuga?! Przechodnie w parku nie mogą się nadziwić temu kolorowemu zjawisku! Chwila, moment – to przecież „Psotny Franek” ! Czy Franek jest gawronem czy też najprawdziwszym krukiem trudno się spierać. Natomiast dyskusji nie podlega poczucie humoru naszego pierzastego bohatera. Ubrany w pstrokate portki, kwiecisty beret i sweter w paski – ochoczo żartuje sobie z zimowych spacerowiczów!

Wesoły i kolorowy Franek doda rumieńców ze śmiechu i ogrzeje serce nie tylko w zimowe wieczory. Krótka opowieść o żartownisiu, który śnieżnymi kulami ozdabiał „fryzury wytwornych dam” i nabrał Pana Leona pełna jest humoru oraz językowych „wisienek na torcie”. Przemiły ptak zabawi dzieci oraz rozbuduje ich słownictwo o wyrazy rzadko występujące w potocznych dialogach czy bajkach. W miłych okolicznościach uśmiejemy się, gdy Leon będzie „zerkał” na „jaskrawe portki” tytułowego „Psotnego Franka”.

Jest to książka z serii „Czytam sobie” Poziom 1 – SKŁADAM SŁOWA.

Tekst składa się z 150-200 wyrazów. Zdania są krótkie i zrozumiałe. Treść została napisana w oparciu o 23 podstawowe głoski w tekście czytanym, nie zawiera pułapek ortograficznych.  W ramkach do czytania znajdują się ćwiczenia do głoskowania.

Tekst na dole strony – można śledzić palcem. Duża czcionka – ułatwia składanie liter, a numeracja stron została umieszczona w oderwaniu od tekstu – jest przyjazna i nie odwraca uwagi podczas czytania.

Wysoka wartość artystyczna ilustracji dopełnia opowiedziane historie, ułatwia zrozumienie słów oraz sprawia przyjemność!

O Serii „Czytam sobie”

Jest to nowość na rynku wydawniczym, a jej celem jest wspieranie czytelnictwa wśród dzieci. Książeczki zostały starannie przygotowane pod względem merytorycznym oraz wizualnym.  Trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat to cykl 9 książek dla najmłodszych. Oprócz pięknych idei zaklętych na karatach książek, umieszczono w nich sporą dawkę rozrywki dla ich odbiorców.

Skrzydełko przedniej okładki kryje kilka pytań/zadań ćwiczących czytanie ze zrozumieniem oraz korzystanie z wyszukiwania w tekście informacji.

Za przeczytanie książki przewidziano oczywiście nagrodę dla naszego dzielnego malucha – tylna okładka książki jest „Dyplomem sukcesu” . Czekają również piękne naklejki motywujące do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.

Samodzielne czytanie to sukces każdego dziecka, buduje poczucie własnej wartości. Dobrze jest złapać przyjaznego bakcyla, który zaprocentuje w przyszłości.

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close