2 listopada 2012

Skarb Arubaby – Małgorzata Strzałkowska

Tytuł: „Skarb Arubaby”
Autor: Małgorzata Strzałkowska
Ilustracje: Mikołaj Kamler
Seria: Czytam sobie, Poziom 2
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 14,5 x 18,5 cm
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 48
Przedział wiekowy: 5-7 lat
Cena sugerowana: ok. 12,99 zł

Zapraszam do lektury wszystkich poszukiwaczy skarbów, odkrywców i marzycieli. Na wakacyjne poszukiwania udajemy się w towarzystwie Tomka, Oli i wujka Anatola.  To właśnie stary dom wujka skrywa tajemnice „Skarbu Arubaby”!

Fabuła oprócz fantastycznej skrojonej opowieści o poszukiwaniu skarbu jest bogata w zagadki i rebusy. W ich rozwiązaniu przyjdą nam z pomocą bohaterowie książki. Klejnoty i drogocenne znalezisko pobudzą apetyt na zabawę oraz dostarczą cennej wiedzy młodemu czytelnikowi (nie tylko językowej). Znalezisko, które z wspólnie uda im się odkryć, będzie perłą w miejscowym muzeum. A zgrany zespół odkrywców otrzyma swoją nagrodę i… kolejną zagadkę do rozwiązania.

„Skarb Arubaby” to klasyka swojego gatunku w wersji dla najmłodszych. Po drodze do skarbu dzieci odkryją niezmierzone bogactwo języka polskiego – nawet potoczne słownictwo czy nieformalne  zwroty zostały pięknie wkomponowane w opowieść. Za sprawą istnej chmary porównań oraz dokładnych i nieprzesadnych opisów, tekst aż wciąga nas do przedstawianego świata.

Jest to książka z serii „Czytam sobie” Poziom 2 – SKŁADAM ZDANIA.

Tekst składa się z 800-900 wyrazów. Zdania są dłuższe lub złożone. Treść została napisana w oparciu o 23 podstawowe głoski w tekście czytanym oraz literę „h”.. W ramkach do czytania znajdują się ćwiczenia do sylabizowania.

Tekst jest podzielony na nieduże partie. Duża czcionka – ułatwia składanie zdań, a numeracja stron została umieszczona w oderwaniu od tekstu – jest przyjazna i nie odwraca uwagi podczas czytania.

Wysoka wartość artystyczna ilustracji dopełnia opowiedziane historie, ułatwia zrozumienie słów oraz sprawia przyjemność!

O Serii „Czytam sobie”

Jest to nowość na rynku wydawniczym, a jej celem jest wspieranie czytelnictwa wśród dzieci. Książeczki zostały starannie przygotowane pod względem merytorycznym oraz wizualnym.  Trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat to cykl 9 książek dla najmłodszych. Oprócz pięknych idei zaklętych na karatach książek, umieszczono w nich sporą dawkę rozrywki dla ich odbiorców.

Skrzydełko przedniej okładki kryje kilka pytań/zadań ćwiczących czytanie ze zrozumieniem oraz korzystanie z wyszukiwania w tekście informacji.

Za przeczytanie książki przewidziano oczywiście nagrodę dla naszego dzielnego malucha – tylna okładka książki jest „Dyplomem sukcesu” . Czekają również piękne naklejki motywujące do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.

Samodzielne czytanie to sukces każdego dziecka, buduje poczucie własnej wartości. Dobrze jest złapać przyjaznego bakcyla, który zaprocentuje w przyszłości.

Gorąco polecam Wam „Skarb Arubaby” oraz inne książki z serii „Czytam sobie”! Zdecydowanie niełatwo jest znaleźć tyle piękna i wartości w praktycznym „wydaniu”.

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close