8 września 2020

Sprytni Słowianie. Horrrendalna historia Polski – Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk

Tytuł: Sprytni Słowianie. Horrrendalna historia Polski
Autor: Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk
Ilustrator: Jędrzej Łaniecki
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Rok wydania: 2020

Sprytni Słowanie to pierwsza część serii Horrrendalna historia Polski Wydawnictwa Egont. Cyklu, który opowiada o początkach państwa polskiego i jego rozwoju.

Jest to idealna pozycja dla tych, których od historii odrzuca. Nienawidzących wkuwania dat i drętwych opisów zaprzeszłych czasów. Dzięki tej książce przekonacie się, jak pasjonująca może być historia! Mnie łatwo to powiedzieć, ponieważ ją kocham, ale pozytywna opinia dziewięciolatka, (który nie miał dużej styczności z historią) może was przekona.

Słowianie

W prezentowanej części poznacie burzliwe losy pierwszych mieszkańców kraju Polan oraz dowiecie się wielu ciekawostek, o których nie wspomina się w szkole. Bo czy słyszeliście, że chorobę wg. Słowian można było przybić kołkiem lub klinem a ona sama dostawała się do ciała przez żaby, węże, myszy i inne żywe gady lub płazy? Poznacie czary, mary, strzygi i obrzędy rodem z Wiedźmina czy strategię wojskową Słowian i ich życie duchowe i codzienne.

egmont

Sprytni Słowianie to książka skierowana do młodego czytelnika. Fakty historyczne są podane w ciekawy sposób, komiksowe ilustracje wciągają i przemycają ogrom wiedzy. Przedstawione w ten sposób fakty i ciekawostki  historyczne zapadają w pamięć z prędkością światła. Nawet nie wiecie, kiedy je kodujecie. Na pewno nie raz błyśniecie wiedzą w szkole, w końcu wg. Cycerona „historia jest nauczycielką życia”.

Dziękuję Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close