29 kwietnia 2021

Sprzątamy zabawki. Książka z okienkami. Rodzina Treflików – opracowanie zbiorowe

Tytuł: Sprzątamy zabawki. Książka z okienkami. Rodzina Treflików
Autor: Opracowanie zbiorowe
Seria: Dobranoc, Trefliki na noc
Wydawnictwo: Trefl
Liczba stron: 12
Oprawa: Książka całokartonowa 

Czy Wasze dzieci lubią sprzątać? Moi starsi synowie sprzątają w swoich pokojach bez marudzenia, bo to należy do ich obowiązków, ale za to ich czteroletni brat ma zupełnie inne spojrzenie na porządek. Zdecydowanie jest jeszcze z tym tematem na bakier, choć bardzo staram się to zmienić.

Nie da się ukryć, że kiedyś musi przyjść czas, by dziecko przyswoiło zasady, które obowiązują domowników. Niestety nauka sprzątania idzie nam opornie i musiałam sięgnąć po pomoc, ponieważ skończyły mi się argumenty, by po raz kolejny tłumaczyć, dlaczego trzeba sprzątać zabawki. A pomocą tą jest książka Sprzątamy zabawki, której bohaterami jest niezwykła rodzina Treflików. 

trefliki

Fot. Sprzątamy zabawki. Książka z okienkami. Rodzina Treflików

Od razu przyznam się Wam, że nie wiedziałam o istnieniu tych zielonych stworów, i książką zainteresowałam się wyłącznie ze względu na jej przekaz. Tymczasem okazało się, że mam jakąś potworną lukę w temacie bohaterów dla najmłodszych, bo Trefliki wcale nie są tacy nieznani. Wręcz przeciwnie, w serwisie YouTube jest mnóstwo odcinków z nimi w rolach głównych, i powiem Wam, że to wartościowe, łagodne, miłe dla oka i ucha historie. Jeśli więc Wy też nie słyszeliście o Treflikach, zobaczcie sobie kilka odcinków, bo naprawdę warto – mojemu dziecku zielona rodzinka bardzo się spodobała. 

Książka przedstawia historię przemiany bałaganu w porządek w domu Treflików. Wyraźnie daje dziecku do zrozumienia, o ile fajniej jest pożegnać bałagan – nie gubi się ukochany miś, a rano, przy uprzątniętym po kolacji stole, cała rodzina bez kłopotu usiądzie do wspólnego śniadania. I takie tu właśnie przykłady podano – proste, klarowne i dostosowane do małego słuchacza. Dodatkowym atutem książki są kartonowe okienka, które kochają chyba wszystkie dzieci. Dla nich możliwość zajrzenia do szafki, czy piekarnika, jest doskonałą zabawą, która pozwala na zaspokojenie ciekawości i zdobycie wiedzy. 

Rodzina Treflików

Fot. Sprzątamy zabawki. Książka z okienkami. Rodzina Treflików

 

Rodzina Treflików

Fot. Sprzątamy zabawki. Książka z okienkami. Rodzina Treflików

Książka wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie – jest kolorowa, estetyczna, trwała. Gruby karton stanowi nie tylko okładkę, ale i strony wewnątrz. Same okienka do otwierania są z porządnej tektury, więc nie odkształcą się lub oderwą zbyt szybko. Do tego autorzy dorzucili wartościową treść z przekazem, i w efekcie otrzymaliśmy świetną książkę edukacyjną dla dzieci powyżej 3. roku życia. 

Oczywiście książka sama z siebie nie rozwiąże problemu związanego z niechęcią do sprzątania, ale pozwoli w prosty i ciekawy sposób nakreślić dziecku, dlaczego to jest ważne i jak można osiągnąć cel. A jeszcze gdy maluch polubi bohaterów, nauka utrzymania porządku przyjdzie mu łatwiej. Właśnie dlatego warto sięgnąć po przyjazne dzieciom przygody Treflików. 

Stworzeniu całej serii przyświecał ważny cel, o czym informuje opis wydawcy:

Kolekcja „Dobranoc, Trefliki na noc”, czyli jak zmienić wieczór w dobrą zabawę.

Zanim zjemy kolację, wskoczymy do wanny i pójdziemy spać, trzeba jeszcze posprzątać zabawki… Oj, ale nie wszyscy to lubią! Dzieci z natury nie rozumieją różnicy pomiędzy porządkiem a bałaganem i zamiast wkładać klocki do pudełka, wolą się nimi bawić! 

Ta interaktywna książeczka z okienkami pokaże przedszkolakom, że sprzątanie ma sens i może być zabawną przygodą!

Stworzona we współpracy ze specjalistką od snu kolekcja książek, gier i zabaw bazuje na metodzie, która krok po kroku układa cały wieczór w szereg pozytywnych czynności. Zmienia sprzątanie zabawek, kolację, kąpiel, mycie zębów czy zgaszenie światła w rozwijającą zabawę i pozwala dzieciom nabrać prawidłowych nawyków związanych ze snem.

Każdy wieczór może mieć szczęśliwe, senne zakończenie!

„Gorąco polecam rodzicom, którym zależy na kształtowaniu wspierających sen nawyków i pozytywnych skojarzeń z zasypianiem.” – Magdalena Komsta, psycholożka, specjalistka od snu dziecka, wymagajace.pl

Serial „Rodzina Treflików” to skierowany do dzieci animowany musical o przygodach Treflika, Treflinki i ich sympatycznej rodzinki, realizowany techniką lalkową. Telewizyjna bajka pomaga dzieciom zrozumieć otaczający je świat.

Dziękuję Wydawnictwu Trefl za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close