4 października 2020

Srebrne skrzydła – Camila Lackberg

Tytuł: Srebrne skrzydła
Autor: Camila Lackberg
Seria: Faye (tom)
Liczba stron: 384
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: Czarna Owca

Srebrne skrzydła to drugi tom historii bohaterki Faye, która w pierwszej części dała do zrozumienia, że nic nie stanie jej na przeszkodzie do osiągnięcia wyznaczonych celów. Przebudzona po zdradzie męża, zbudowała renomowaną firmę kosmetyczną Revenge, bo to właśnie zemsta jest piękna i brutalna.

Tym razem główna bohaterka Faye powraca do Sztokholmu, by przypilnować ekspansji jej firmy na rynek amerykański. Pewna swego sukcesu początkowo nie zauważa, że ktoś po cichu wykupuje akcje należące do innych współzałożycielek firmy. Nad Revenge wisi zagrożenie tajemniczego przejęcia. Kto za tym stoi? 

Jakby tego mało, z więzienia ucieka jej mąż oskarżony o morderstwo ich córki, której ciała nigdy nie znaleziono. Jednakże to, z kim uciekł jej mąż, będzie dla Faye ogromnym emocjonalnym ciężarem. Ponadto jedna gorliwa policjantka pragnie rozwiązać tajemnicę śmierci córki Faye. Kobieta nie wierzy, że naszej bohaterki nie było na miejscu zbrodni i że nie ma ona nic wspólnego ze śmiercią dziecka.

Co do pierwszej części Złota klatka nie miałam żadnych wątpliwości, książkę czytało się jednym tchem, była intrygująca, zaskakująca. Niestety, przy lekturze Srebrne skrzydła mocno się zawiodłam. Odniosłam wrażenie, że pisarka poszła na łatwiznę. Wystarczy do historii dodać kilka scen erotycznych, wymienić kilka znanych marek modowych ot i kręci się historia. No, nie do końca się z tym zgodzę. Po prostu było tego za dużo. 

Pomimo tego książka jest wciągająca, czyta się ją szybko i gładko. Jednakże mnie osobiście czegoś zabrakło, a znając wcześniejsze powieści Camili Lackberg, ustawiłam poprzeczkę bardzo wysoko. 

Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close