8 lutego 2021

Superbohater z Antyku Złote rękawice Arachne! i Problemy z Pitagorasem – Stella Tarakson

Tytuł: Złote rękawice Arachne!
Tytuł: Problemy z Pitagorasem
Seria: Superbohater z Antyku
Autor: Stella Tarakson
Wydawnictwo: Tandem
Liczba stron: 208
Oprawa: Twarda

Tytułem wstępu: tę recenzję napisał mój prawie dziesięcioletni  syn.

Mitologia nie musi być nudna. A przekonacie się o tym dzięki książkom z serii Superbohater z Antyku Stelli Tarakson. Niedawno przeczytałem:  Złote rękawice Arachne! Tom 3 oraz Problemy z Pitagorasem Tom 4. W obu wiele się dzieje. Bohaterów spotykają nie lada wyzwania i niespodzianki – zarówno śmieszne, jak i nieco trudne.

Superbohater z Antyku: złote rękawice Arachne! Tom 3

Złote rękawice Arachne! to kolejny tom z serii Superbohater z antyku. Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich. Opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem. Tim i Zoe, córka Herkulesa zastanawiają się, jak ożywić ludzi zamienionych w kamienne posągi. Odkrywają, że potrzebne będzie im złote runo. Do tego Hera cały czas próbuje ich znaleźć. A magiczna waza, dzięki której Tim przenosi się do Starożytności, wpadła w niepowołane ręce boga złodziei i kłamców, Hermesa.

Czy bohaterowie odnajdą złote runo? Czy Zoe i Tim Odzyskają wazę? Czy uda im się ożywić kamienne posągi? Czy Hera złapie Tima i Zoe? Czy Hermes nie przekaże Herze zabytkowej wazy?

Tego dowiecie się po przeczytaniu Superbohater z Antyku: Złote rękawice Arachne!

Superbohater z antyku: Problemy z Pitagorasem Tom 4

Problemy z Pitagorasem to już czwarty tom z serii „Superbohater z antyku”. Tym razem Tim ma kilka problemów: nie radzi sobie z matematyką, a do tego naraził się Herkulesowi… Ponadto jego mama ma nowego chłopaka, a Tim nie wie jak się do niego zwracać: „Larry” czy może „pan Green”? Nie wie także, jaki ma być dobry ojciec: silny i odważny jak Herkules, czy może mądry i inteligentny? Gdyby tego było mało, jego przyjaciółka Zoe wpada w pułapkę. Tim nie wie jak jej pomóc. Czy Timowi uda się wydostać Zoe?

Seria Superbohater z antyku to bardzo dobra propozycja dla młodszych dzieci, lecz nastoletni czytelnik też ją polubi. Dzięki niej można zrozumieć, że aby zostać bohaterem nie trzeba mieć specjalnych mocy. Poznając niesamowite przygody Tima i Zoe można przenieść się do Starożytnej Grecji, poznać greckich bogów, panujące tam zwyczaje. Po prostu polubić mitologię w innym wydaniu niż proponowanym w szkole. Dzięki czarno-białym ciekawym rysunkom książki stają się bogatsze. Ładna twarda okładka też cieszy oko. Duża czcionka idealna dla młodszego czytelnika z pewnością ułatwi mu lekturę.

Ps. Czwarty tom zawiera na końcu fragment zapowiedzi kolejnego tomu „Apollo i tajemnicza wiadomość”.

Serdecznie polecam serię Superbohater z antyku!

Dziękuję Wydawnictwu Tandem za przekazanie egzemplarzy recenzenckich książek.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close