3 września 2014

Świat bajkowych wierszyków dla smyków – Anna Rucińska

Tytuł: Świat bajkowych wierszyków dla smyków
Autor: Anna Rucińska
Liczba stron: 34
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wydania: 2014

Moja córka kocha książki. Właśnie tak – kocha. Wieczorne czytanie stało się rytuałem, nie ma szans, żeby zasnęła bez „sztuczki”. „Sztuczka” wzięła się z bajki o małych Einsteinach i rakiecie, która nie mogła zasnąć i tak już zostało.

Kiedy więc do rąk Duśki trafił „Świat bajkowych wierszyków dla smyków” zgodnie z moimi przewidywaniami usłyszałam: poczytaj mi mamo! Maaamooooo, ale teeeeeraaaaz!

Osobiście nie jestem fanką wierszowanych bajek, a jednak miło się rozczarowałam. Bajkowe wierszyki to barwne wierszowane opowieści, które wciągają małego czytelnika w w kolorowy świat fantazji, pozwalając inaczej spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. Zastanawialiście się kiedyś jak się czuje mała kropelka deszczu? Jakie ma plany, marzenia i czy ma szanse je zrealizować? Ja się nie zastanawiam nad takimi rzeczami, a okazało się że moje dziecko tak, pokochało wierszyk o kropelce.

Próbowaliście opisać każdą literę alfabetu po kolei? Niby proste, ale jak spróbujecie to się okaże, że nie do końca. Autorka wierszyków, Anna Rucińska zrobiła to naprawdę perfekcyjnie. Jestem pełna podziwu.

Myślicie, że miesiące następują kolejno po sobie bez żadnych zawirowań? Ja też tak myślałam, teraz już wiem, że w kalendarzu dzieją się rzeczy o jakich nam się nie śniło ;)

Czy wakacje muszą zawsze wyglądać tak samo? Czemu dawać się ograniczać? A może zróbmy po prostu to, na co mamy ochotę, cokolwiek tylko wyobraźnia nam podsunie? W końcu kto nam zabroni?

Przeczytajcie te wierszyki do końca, na pewno innym okiem spojrzycie na pranie i sprzątanie ;) I Wasze dzieci też!

Książka ma format 14,4×20,6. Nie za duża i nie za mała, bardzo wygodna dla małego czytelnika, a i dla mamusi też. Kolorowe strony i kolorowy druk wręcz krzyczą: czytaj mnie! Gładkie, błyszczące kartki niełatwo ulegną niezdarnym paluszkom. Twarda oprawa też niewątpliwie przedłuży żywot książki. I bardzo dobrze, bo tę pozycję warto dodać do dziecięcej biblioteczki.

 

Dziękuję Warszawskiej Firmie Wydawniczej za egzemplarz Świata bajkowych wierszyków dla smyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close