3 listopada 2012

Szarka – Ewa Nowak

Tytuł:  „Szarka”
Autor: Ewa Nowak
Ilustracje: Anna Wielbut
Seria: Czytam sobie, Poziom 3
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 14,5 x 18,5 cm
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 64
Przedział wiekowy: 5-7 lat
Cena sugerowana: ok. 14,99 zł

Opowieść bliska sercu każdego dziecka i rodzica, ciekawa a tak zwyczajna, magiczna i na wyciągnięcie dłoni zarazem. Tak najlepiej można by opisać przygodę, która przydarzyła się Gabrysi.

Podczas ferii można się świetnie bawić lub nudzić i choć nasza bohaterka spodziewa się nudy na potęgę, życie przygotuje dla niej miłą zimową niespodziankę.

Choć początkowo wyjazd do babci na wieś przyprawia Gabrysię o rozpacz, no bo przecież wszyscy z klasy wyjeżdżają to w Alpy, to do Egiptu, a nie na wieś! Trudno, choć to strasznie niesprawiedliwe! Pobyt u dziadków jednak wbrew rozterkom dziewczynki zamienia się w nieoczekiwaną radość i przygodę. Kto nie marzyłby o takim pięknym szczeniaczku, którego babcia i dziadek kupują dla swojej wnuczki.

Jakby tego było mało, „Szarka” (bo tak Gabrysia nazwała swojego czworonoga) okazuje się niezwykłym stworzeniem, nie jest małym pieskiem – a prawdziwym wilczkiem! Jak już się domyślacie przygoda, która spotkała nasze bohaterki będzie niesamowita, a może nawet trochę groźna…

Ewa Nowak jak zawsze zaprosiła nas na karty powieści pięknej i ciekawej. Historia opowiedziana słowem zrozumiałym lecz niebanalnym wciąga bez reszty i emanuje całą gamą ludzkich emocji.

Jest to książka z serii „Czytam sobie” Poziom 3 – POŁYKAM STRONY.

Tekst składa się z 2500-2800 wyrazów. Zdania są zdecydowanie dłuższe lub bardziej złożone. Zawiera więcej dialogów. Treść został napisany z użyciem wszystkich głosek.  Forma książki jest odzwierciedleniem „dorosłej” powieści. Zawiera wile czarno-białych ilustracji, jednak nie wszystkich stronach. Trudniejsze słowa zostały wyjaśnione w słowniczku w porządku alfabetycznym.

O Serii „Czytam sobie”

Jest to nowość na rynku wydawniczym, a jej celem jest wspieranie czytelnictwa wśród dzieci. Książeczki zostały starannie przygotowane pod względem merytorycznym oraz wizualnym.  Trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat to cykl 9 książek dla najmłodszych. Oprócz pięknych idei zaklętych na karatach książek, umieszczono w nich sporą dawkę rozrywki dla ich odbiorców.

Skrzydełko przedniej okładki kryje kilka pytań/zadań ćwiczących czytanie ze zrozumieniem oraz korzystanie z wyszukiwania w tekście informacji.

Za przeczytanie książki przewidziano oczywiście nagrodę dla naszego dzielnego malucha – tylna okładka książki jest „Dyplomem sukcesu” . Czekają również piękne naklejki motywujące do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.

Samodzielne czytanie to sukces każdego dziecka, buduje poczucie własnej wartości. Dobrze jest złapać przyjaznego bakcyla, który zaprocentuje w przyszłości.

Ciepła opowieść w zimowych okolicznościach o przyjaźni i przygodzie pozwoli miło spędzić czas na czytaniu. Emocje przelane na papier z pewnością rozgrzeją serca i serduszka. Serdecznie zapraszam Was do lektury!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close