6 grudnia 2012

Szmatki z tęczowej szufladki. Wierszyki do masażyków i zabaw paluszkowych – Agata Półtorak

Tytuł:  „Szmatki z tęczowej szufladki. Wierszyki do masażyków i zabaw paluszkowych”
Autor: Agata Półtorak
Ilustracje: Agata Półtorak
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wydania: 2012, wydanie II
Format: 21,5 x 28 8 cm
Okładka: miękka
Ilość stron:  48
Cena sugerowana: ok. 24,90 zł

„Warzyła myszka…” „temu dała do miseczki…” „idzie kominiarz po drabinie…” Znacie? Oczywiście, że tak – kto nie bawi się w zabawy paluszkowe? Mam więc dla Was rewelacyjne wiadomości! Można rozszerzyć repertuar o 11 niezwykłych zabaw!

Książka składa się z dwóch części: pierwsza –  to zbiór wierszyków-zabaw paluszkowych, druga – zawiera instrukcje wykonania prostych pacynek na paluszki. „Szmatki z tęczowej szufladki. Wierszyki do masażyków i zabaw paluszkowych” to absolutny „must have” dla mikruska, malucha i przedszkolaka! Na sukces książki bez wątpienia składają się:

Wierszyki – proste i łatwe w zapamiętaniu rymowanki. treść jest bogata w perełki języka polskiego (dziewanna, kręta drożyna, bór)

Instrukcje –  każdy wierszyk i jego kolejne wersy, są opatrzone dokładnym komentarzem i instrukcją , jak się bawić oraz jak pokazywać na paluszkach i ciele daną opowieść.

Ilustracje – Bardzo estetyczne i wesołe ilustracje przypadną dzieciom do gustu. Dzięki temu skorzystać również z książki w tradycyjny sposób, można czytać wierszyki i oglądać obrazki

Kukiełki –  druga część książki poświęcona jest paluszkowym kukiełkom. Do każdego wierszyka/zabawy została przygotowana instrukcja wykonania prostej kukiełki na paluszek. Opis przygotowania jest bardzo jasny i prosty, a potrzebne do wykonania bohatera „części – wykroje” zostały przedstawione na zdjęciach.

Proponowane zabawy połączone z olbrzymią dawką miłości i ciepłego dotyku są cudowną formą na wspólne spędzenie czasu i budowanie więzi z dzieckiem.

Zadania –  do kazdego wierszyka przygotowano “małe’ zadanie ćwiczące spostrzegawczość, polegające na znalezieniu przedmiotu/szczegółu na obrazku.

Zabawy oparte są na „dotyku”, taka forma bliskości pozytywnie wpływa na dziecko, uczy je okazywania czułości oraz rozpoznawania dobre dotyku. Wspólne zabawy z pewnością sprawią wiele przyjemności i śmiechu.

W książce znajdziecie również krótką cześć dla rodziców – zawiera ona słowo wstępu oraz wskazówki dla opiekunów. Pamiętajcie, że dziecko może nie lubić łaskotek lub jakieś innej formy dotyku – ważne jest aby uszanować takie uczucia i w ten sposób uczyć dotyku, który nie narusza niczyich granic.

Gorąco polecam Wam „Szmatki z tęczowej szufladki”! Zabawa zaspokoi potrzebę bliskości oraz rozwinie Wasza komunikację przez dotyk.

 

Hanna

Serdecznie dziękujemy Gdańskiemu Wydawnictwu Pedagogicznemu za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close