2 listopada 2012

Tadek i spółka – Joanna Olech

Tytuł:  „Tadek i spółka”
Autor: Joanna Olech
Ilustracje: Dorota Łoskot-Cichocka
Seria: Czytam sobie, Poziom 2
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 14,5 x 18,5 cm
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 48
Przedział wiekowy: 5-7 lat
Cena sugerowana: ok. 12,99 zł

„Tadek i spółka” to ci dopiero wybuchowa mieszanka! Pięć krótkich historyjek o  fantastycznych chłopcach i dziewczynkach rozbawi nas do rozpuku! Od czasu do czasu, rozmaici bohaterowie przyprawią rodziców o kwaśne miny, po to by po chwili zamienić je dobrotliwe uśmiechy. Tadek Damradek, Natalka Pytalka, Romek Wiadomek, Tereska Bezpieska oraz Franek Tyranek niczym pomniki prezentują różnorodność ludzkich charakterów i zainteresowań. Bohaterowie jak w kalejdoskopie ukazują swoje najmocniejsze cechy, tak trafnie zadomowione w ich przezwiskach. I choć nie zawsze postępują „po myśli” dorosłych, to dobre i wesołe dzieci.

Poczynania tej nietuzinkowej gromadki szczodrze opisują realny świat. Tekst obfituje w epitety oraz szczegóły. Ilustracje doskonale dopełniają słowo, tworząc spójną całość. W kilku krótkich opowiastkach autorka – Joanna Olech, pomieściła wiele wyrazów niezbędnych zarówno w życiu „małego mądrali” jak i psotnika czy łobuza.

Jest to książka z serii „Czytam sobie” Poziom 2 – SKŁADAM ZDANIA.

Tekst składa się z 800-900 wyrazów. Zdania są dłuższe lub złożone. Treść została napisana w oparciu o 23 podstawowe głoski w tekście czytanym oraz literę „h”.. W ramkach do czytania znajdują się ćwiczenia do sylabizowania.

Tekst jest podzielony na nieduże partie. Duża czcionka – ułatwia składanie zdań, a numeracja stron została umieszczona w oderwaniu od tekstu – jest przyjazna i nie odwraca uwagi podczas czytania.

Wysoka wartość artystyczna ilustracji dopełnia opowiedziane historie, ułatwia zrozumienie słów oraz sprawia przyjemność!

O Serii „Czytam sobie”

Jest to nowość na rynku wydawniczym, a jej celem jest wspieranie czytelnictwa wśród dzieci. Książeczki zostały starannie przygotowane pod względem merytorycznym oraz wizualnym.  Trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat to cykl 9 książek dla najmłodszych. Oprócz pięknych idei zaklętych na karatach książek, umieszczono w nich sporą dawkę rozrywki dla ich odbiorców.

Skrzydełko przedniej okładki kryje kilka pytań/zadań ćwiczących czytanie ze zrozumieniem oraz korzystanie z wyszukiwania w tekście informacji.

Za przeczytanie książki przewidziano oczywiście nagrodę dla naszego dzielnego malucha – tylna okładka książki jest „Dyplomem sukcesu” . Czekają również piękne naklejki motywujące do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.

Samodzielne czytanie to sukces każdego dziecka, buduje poczucie własnej wartości. Dobrze jest złapać przyjaznego bakcyla, który zaprocentuje w przyszłości.

Polecam i zachęcam do lektury książki „Tadek i spółka” – książki trochę zabawnej, trochę przekornej, a czasem jak worek z łakociami – pełno w niej wszystkiego, a Czytelnik wyłowi z niej swój „ulubiony smak”!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close