29 października 2020

Tajemnica filmu – Martin Widmark

Tytuł: Tajemnica filmu
Autorzy: Martin Widmark
Ilustracje: Helena Willis
Liczba stron: 124
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Zakamarki
Rok wydania: 2020

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai to fascynująca seria książek dziecięcych z kryminalnym wątkiem w tle. Głowni bohaterowie to Lasse i Maja, mieszkańcy małego miasteczka Valleby, którzy zawsze chętnie pomagają rozwiązać różne zagadki kryminalne, przy okazji mając przy tym ogrom zabawy.

Tym razem w Valleby panuje niemałe poruszenie. Mieszkańcy są podekscytowani, gdyż do ich miasteczka przyjechał światowej sławy reżyser: Omar Rauk, który postanowił nakręcić tu swój najnowszy film. W hali sportowej organizuje casting na jedną z drugoplanowych ról męskich! O tę rolę rywalizuje kilku mieszkańców miasteczka, są to: jubiler Muhammed, kelner Dino oraz recepcjonista Rune. Czy sławny reżyser pozna się na ich talentach aktorskich? Komu przypadnie zaszczyt zagrania w filmie „Złamane serce”?

Niestety przygotowania do zdjęć przerywa nocne włamanie do salonu optycznego. Czy tajemnicza kradzież ma jakiś związek z ekipą filmową? A może listem sprzed wielu lat znalezionym przez Lassego za lustrem w garderobie? Czy te dwie sprawy jakoś się łączą? Jeśli jesteście ciekawi, jak mali detektywi poradzą sobie z kolejnym śledztwem, to koniecznie sięgnijcie po „Tajemnicę filmu”!

Najnowsza książka z serii przygód Lassiego i Mai to już 28 tom. Tym razem zaskoczyła mnie kolorowymi ilustracjami autorstwa Heleny Willis. Poprzednie części, które posiada syn w swojej biblioteczce, mają je jeszcze w odsłonie czarno-białej. Według mnie książka bardzo dużo zyskała dzięki wprowadzeniu kolorów. To był strzał w dziesiątkę! Taka kropka nad „i” uzupełniająca jak zawsze wciągającą opowieść Martina Widmarka.

Serdecznie polecam książkę „Tajemnica filmu” każdemu młodemu czytelnikowi, który szuka wartkiej i trzymającej w napięciu akcji. Książkę czyta się jednym tchem, a każdy kolejny rozdział daje poczucie niedosytu, przez co zarówno dziecko, jak i dorosły pragnie poznać kolejne przygody mieszkańców Valleby.

Dziękuję Wydawnictwu Zakamarki za przekazanie recenzenckiego egzemplarza książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close