8 października 2020

Trolle 2. Nowa kolekcja bajek – David Lewman

Tytuł: Trolle 2. Nowa kolekcja bajek
Autorzy: David Lewman
Liczba stron: 128
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: HarperCollins

Kto ma w domu przedszkolaka, ten niejeden raz zapewne słyszał o kochających śpiewanie Trollach z cudnymi czuprynami. Nowa kolekcja bajek, Trolle 2 zawiera opowieści napisane na podstawie filmów Trolle i Trolle 2 oraz dodatkowe opowiadania ze świata tej kolorowej gromadki.

Głównymi bohaterami między innymi są: Poppy znana z niezrównanej wiary w siebie i piosenki w sercu, Mruk, który ma najczęściej odmienne zdanie niż typowy troll, Duży zaś znany jest z wielkiego serca oraz skłonności do wzruszeń, Kufer mistrzowsko gra na harmonijce, a Satyny i Szenili nigdy nie zobaczycie dwa razy w tym samym stroju. 

Trolle 2. Nowa kolekcja bajek składa się z czterech historii: Trolle, Światowa trasa koncertowa, Zwieszakowy kłopot oraz Gdzie jest Gwidon?  W pierwszej opowieści poznajemy Bergenów, których przysmakiem są właśnie Trolle. Dawno temu trollom udało się wymknąć z niewoli, jednak znów ich wioska i mieszkańcy będą w niebezpieczeństwie. Czy Poppy uda się uwolnić porwanych towarzyszy?

trolle 2

W drugiej historii poznajemy różne plemiona trolli. Są trolle popowe, rockowe, funkowe, countrowe, klasyczne i inne. Królowa Rockowych Trolli ma niecne plany wobec pozostałych plemion. Czy królowej Poppy uda się zjednać wszystkie trolle? Czy Kufer odnajdzie swoją rodzinę? W kolejnym rozdziale pojawia się ciekawe zwierzątko zwane Tarantapuff, które prócz miękkiego futerka, jest strasznym głodomorem i nie jeden raz sprawiło kłopoty swoim opiekunkom. W ostatniej części trolle będą musiały odnaleźć pewną postać, która zostawia brokat na wszystkim, czego dotknie.

Trolle 2. Nowa kolekcja bajek to gratka dla małych fanów. Starsze dzieciaki także chętnie wysłuchają tych zabawnych historii.

Dziękuję Wydawnictwu HarperCollins za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close