18 listopada 2017

Na tropie angielskich słówek – pod red. H. Borkowski, R. Kicka

autor: pod red. H. Borkowski, R. Kicka
ilość stron 24
wydawnictwo: Edgard 2017

Nie pierwszy raz przedstawiam wam książkę dla dzieci, ale po raz pierwszy opowiem wam o książce, która wprost zawładnęła umysłem moich pociech. Serio!

Książka “Na tropie angielskich słówek” jest niezwykła. O treści wam nie opowiem, bo nie ma jej tu wiele. Autor pomyślał ją jako zbiór bajecznych ilustracji, okraszonych angielskimi słówkami i polskim tłumaczeniem. Jest kolorowo, intrygująco, oczy aż skaczą po tych obrazkach, a za nimi wiedzie dziecięcy palec. A za wzrokiem i paluszkiem mowa, bo przecież dzieci najlepiej uczą się przez zabawę. To działa, po prostu. Mój 7 latek sam się uprasza, żeby się pouczyć. A to dla mnie tym cenniejsze, bo język angielski ma  w szkole, więc każde dopełnienie wiedzy działa na jego korzyść. 

A teraz trochę o “technicznej” stronie  “Na tropie angielskich słówek”. Jest to publikacja w dużym formacie A4, dzięki czemu druk w mnogości obrazków nie ginie, jest bardzo czytelny. Twarde strony (12 rozkładówek) czynią ją nie do zdarcia, co szczególnie doceniam przy dwójce ciekawskiego, młodszego rodzeństwa Bartka. 

Bawiąc się i ucząc jednocześnie, dziecko zdobywa bogaty zasób słownictwa dotyczącego liczb, pogody i przyrody, kolorów i kształtów, zabawek, rodziny, przyimków, zwierząt, emocji, środków transportu, części ciała i ubrań, jedzenia, przymiotników i przeciwieństw. Dzieciaki mają szansę poćwiczyć dodatkowo koncentrację, umiejętność obserwacji, spostrzegawczość i wyobraźnię.

I co wy na to? Dla mnie bomba, jestem absolutną fanką tej książki, a do tego można pobrać ze strony Kapitana Nauki nagrania mp3 zamieszczonych w niej słówek. Jeśli szukacie edukacyjnej pomocy dla początkującego miłośnika języka angielskiego, gorąco polecam “Na tropie angielskich słówek”.

Dziękuję wydawnictwu Edgard za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego książki

2 odpowiedzi na “Na tropie angielskich słówek – pod red. H. Borkowski, R. Kicka”

  1. Wygląda super, może i u nas zagości? Starsza córka ma angielski w szkole, synek ma w przedszkolu, to niech się uczą :)

  2. Naprawdę, książka jest godna polecenia :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close