15 kwietnia 2012

Tupcio Chrupcio. Nie dam sobie dokuczać – Eliza Piotrowska

„Tupcio Chrupcio. Nie dam sobie dokuczać”
Autor: Eliza Piotrowska
Seria: Tupcio Chrupcio
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2012
Format: 24 x 26 cm
Okładka: twarda
Ilość stron: 24
Cena sugerowana: ok. 25.49 zł
Przedział wiekowy: od 0 do 6 lat

Jeśli jeszcze nie wiecie, Tupcio Chrupcio, nasz dzisiejszy bohater jest małą – „Dużą” myszką. Jak każdy Maluch właśnie boryka się z trudami swojej przedszkolnej dorosłości.  Przygody Tupcia to bliskie sercu każdego dziecka codzienne rozterki i „problemy” czekające na nie w świecie dzieci i dorosłych.

Książeczka „Tupcio Chrupcio. Nie dam sobie dokuczać” to historia, która prędzej czy później przydarzy się każdemu z naszych Milusińskich.

Tupcio, jak na „dużą” myszkę przystało, rozpoczyna swoja przygodę w przedszkolu! Choć z początku bardzo cieszy się z nowego rozdziału, który ma się otworzyć w jego mysim życiu, okazuje się, że nie zawsze jest tak kolorowo, jak „małe myszki” i ich rodzice by sobie tego życzyli.

Rówieśnicy nie zawsze są życzliwi i chcą się zaprzyjaźnić, czasem dokuczają mniejszym od siebie – te przykrą prawdę przyjdzie Tupciowi wkrótce odkryć na własnej skórze. Jednak nie martwcie się, na każdy problem, zawsze można znaleźć sposób! Zwłaszcza z Mamą i Panią, a książka jest tego doskonałym przykładem!

Książeczka dedykowana jest już najmniejszym z „moli książkowych” – przeznaczona dla grupy wiekowej 0 – 6 lat. Piękne ilustracje wzbogacają całą historię, doskonale, wręcz namacalnie obrazując najważniejszy przekaz.  Zarówno Maluchy jak i dumne Przedszkolaki znajdą w tej historii coś dla siebie. Bajka napisana jest prostym i zrozumiałym dla małego dziecka językiem, a jej Autorka – Eliza Piotrowska nie jest nowicjuszem – spod jej pióra wyszła już niejedna nagradzana pozycja literatury dla dzieci.

Autorzy nie zapomnieli jednak o Rodzicach. W książeczce znajdziemy wskazówki dla Rodziców – pytania, które pomogą nam przeprowadzić z dziećmi trudne (niejednokrotnie właśnie dla nas) rozmowy.

Forma książeczki zachęca również starsze dzieci do samodzielnego czytania- duże i czytelne litery pomogą doskonalić tę trudną umiejętność. Najmłodsi z kolei nie będą mieli problemów z samodzielnym oglądaniem książeczki – strony książeczki są  bardzo dobrej jakości – papier wyższej gramatury nie sprawi kłopotu małym, jeszcze niezbyt zwinnym paluszkom.

Wszystko zapakowane w piękną twardą okładkę. (Nie)jednym słowem: piękne, estetyczne, a przede wszystkim wartościowe dzieło dla najmłodszych.

Gorąco polecam i bez mrugnięcia okiem wpisuję „Tupcia” w kanon moich obowiązkowych lektur dla Maluchów! 

Hanna 

 Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Wilga za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close