15 kwietnia 2012

Tupcio Chrupcio. Umiem się dzielić – Eliza Piotrowska

„Tupcio Chrupcio. Umiem się dzielić”
Autor: Eliza Piotrowska
Seria: Tupcio Chrupcio
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2012
Format: 24 x 26 cm
Okładka: twarda
Ilość stron: 24
Cena sugerowana: ok. 25.49 zł
Przedział wiekowy: od 0 do 6 lat

Wszyscy , którzy pilnie śledzą nasz Portal, zdążyli się już „poznać” z naszym mysim bohaterem. Tupcio Chrupcio, mała – „Duża” myszka, jest dzielnym i wesołym druhem. Jednak jak każdy Przedszkolak zdarzają mu się gorsze dni lub trudne sytuacje. Na szczęście Tupcio zawsze może liczyć na pomoc najbliższych, którzy chętnie pomogą mu uczyć się tylu nowych rzeczy i radzić sobie w nowych dla niego okolicznościach.

Książeczka „Tupcio Chrupcio. Umiem się dzielić” to kolejna z serii przygód tego Zucha. Tym razem nasz bohater zmierzy się z trudnym do rozstrzygnięcia dylematem. Tupcio ma brzydki nawyk – jest samolubem i nie w głowie mu dzielenie się z innymi. Można powiedzieć, że dba tylko o swój ogonek. Jednak wkrótce, spotkanie z przyjacielem Gabrysiem, otworzy mysie oczka. Przykra przygoda bardzo zawstydzi Tupcia. Na szczęście zarówno mama, jak i prawdziwi przyjaciele, mają złote serduszka i dużo wyrozumiałości dla naszego bohatera. Tupcio Chrupcio wreszcie zrozumie, że nawet gdy ma się tylko dla siebie najlepsze zabawki, niewiele z nich radości bez przyjaciół. A wspólna zabawa i przyjaźń są o wiele ważniejsze.

Książeczka  przeznaczona jest dla grupy wiekowej 0 – 6 lat. Ilustracje  zadowolą zarówno małych, jak i dużych estetów. Historia z morałem – prosto z placu zabawa czy dziecięcego pokoju. Przekaz jest jasny i czytelny – nawet najmłodsi z pomocą rodziców szybko zrozumieją całą historię. Warto po lekturze poświęcić czas na rozmowę, ułatwią nam to podpowiedzi dla Rodziców, zawarte w książeczce.

Wydawnictwo zadbało o wysoką jakość wykonania książeczki. Duże i czytelne litery pomogą doskonalić trudną umiejętność samodzielnego czytania przez starsze dzieci. Najmłodsi również nie będą mieli problemów z samodzielnością przy oglądaniu przygód Tupcia Chrupcia – papier wyższej gramatury nie sprawi kłopotu małym, jeszcze niezbyt zwinnym paluszkom..

Już po raz drugi mam przyjemność zaprosić Was do świata „Tupcia Chrupcia” i jego przyjaciół. Zajrzyjcie do księgarni – Tupcio na pewno przyjmie zaproszenie na Waszą półkę!

Hanna 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Wilga za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close