17 sierpnia 2015

Umiejętności społeczne twojego dziecka – Faye de Muyshondt

Tytuł: Umiejętności społeczne twojego dziecka
Autor: Faye de Muyshondt
Wydawca: Edgard
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 197
Cena: 34,90 PLN 

Jako rodzice chcielibyśmy zapewnić swoim dzieciom jak najlepszy start w przyszłość. Często zapominamy jak w dorosłym życiu ważne są umiejętności społeczne. W obliczu rozwoju współczesnej technologii, wzajemne interakcje twarzą w twarz stały się dla młodego pokolenia nie lada wyzwaniem. Młodzi ludzie komunikują się najczęściej przez media społecznościowe, SMS-y czy e-maile a braki w prowadzeniu odpowiedniej konwersacji czy savoir-vivre wyjdą w czasie rozmowy kwalifikacyjnej do pracy w momencie zaprezentowania samego siebie.  Z tego powodu chcę zaprezentować Wam poradnik, który trafił w moje ręce. 

„Umiejętności społeczne twojego dziecka” autorstwa Faye de Muyshondt -eksperta PR i marketingu, autora kursów: „Marka, którą tworzysz ty” oraz warsztatów dla dzieci „Umiejętności społeczne”- który dobrze wie, iż umiejętności społeczne są najważniejszą lekcją, jaką możemy dać dziecku. Lekcją, która stanowi najmocniejszy fundament wszystkich jego działań i narzędzie do budowania pewności siebie, rozwiązywania problemów i kierowania własnym życiem.

Poradnik, o którym mowa, składa się z 10 lekcji zawierających wiele cennych wskazówek dla rodziców. Jest to kurs pokazujący rodzicom, jak przygotować dziecko na wyzwania, które będzie stawiać przed nim współczesny świat. Każdy rozdział składa się z trzech części: „Interaktywnej lekcji” z licznymi przekładami, „Powtórki” i „Ćwiczeń”.Sam układ książki jest bardzo przejrzysty. Ważne informacje i wskazówki do zapamiętania ujęto w ramki, przez co są łatwe do odnalezienia w tekście.

Poza sposobami pomagającymi budować pewność siebie u dziecka, znajdziecie tu także informacje jak od małego wprowadzać pociechę w wirtualny świat i tam poprawnie budować umiejętności społeczne. Wielu rodziców uważa, że im później pokaże dziecku „inetrnetowe życie” tym lepiej. Nic bardziej mylnego. Świat technologii zazębia się z realnym i według autora poradnika od najwcześniejszych lat powinniśmy pokazać dzieciom, jakie są plusy a jakie zagrożenia czyhające w wirtualnym świecie, w jaki sposób pisać maile, jak założyć i prowadzić konto na portalach społecznościowych, jak zadbać o swoje własne bezpieczeństwo i korzystać z ustawień prywatności.

Reasumując, bardzo polecam “Umiejętności społeczne twojego dziecka”. Zakup tej książki to dobra inwestycja by zadbać, o to, by twoje dziecko wyrosło na osobę dobrze przystosowaną do życia społecznego. Uczestnikiem kursu przedstawionego w poradniku może zostać śmiało już sześciolatek. Przy pomocy rodziców i 10 prostym lekcjom nauczy się jak zdobyć przyjaciół i radzić sobie w życiu.

Dziękuję wydawnictwu Edgard za przekazanie poradnika do recenzji

Jedna odpowiedź do “Umiejętności społeczne twojego dziecka – Faye de Muyshondt”

  1. Nala Górna Flak pisze:

    Mam i ja;) Czeka na swoją kolej:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close