17 maja 2020

Urocza dla ciebie – Becky Wade

Tytuł: Urocza dla ciebie
Scenariusz: Becky Wade
Cykl: Przypadki sióstr Bradford (tom 3)
Liczba stron: 480
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Dreams
Rok wydania: 2020

Czasem, gdy mam za sobą kilka książek pełnych zbrodni, zagadek, mrożących krew w żyłach akcji, mam ochotę odpocząć i przeczytać coś lekkiego, niezobowiązującego. Trafiłam na romans z nutką kryminalnej zagadki, a dokładnie na książkę Becky Wade Urocza dla ciebie.

Jak się później dowiedziałam Urocza dla ciebie to już 3 tom przygód sióstr Bradford. Na wstępie dodam, że nie czytałam wcześniejszych części i bezproblemowo odnalazłam się w historii tej lektury. Śmiało, można czytać od trzeciej części, a jeśli kogoś bardzo wciągnie lektura, do biblioteki droga wolna.

Gdy mój szanowny małżonek zobaczył okładkę, przewrócił oczami i zapytał, dlaczego sięgam po takie romansidła. Dobre pytanie, prawda? Czasem człowiek potrzebuje się zrelaksować, nieco pomarzyć o tej idealnej miłości, księciu na białym koniu itd. Wtedy, taka lekka powieść jest jak plaster na ranę.

Głównymi bohaterami tej historii są Britt i Zander, najlepsi przyjaciele. Jak to zwykle bywa, on od wielu lat kocha się w niej, ale nie wie jak jej to powiedzieć, boi się odrzucenia, zerwania kontaktu, utraty najlepszej i najwspanialszej przyjaciółki. Ona z głową wysoko podniesioną nie dostrzega jego miłości, jest obojętna na uczucie, które wbrew niej, zaczyna kiełkować w jej sercu. Czy podda się mu, czy odtrąci miłość Zandera, czy da się pokochać i unieść płomieniowi miłości i pragnienia?

Spokojnie, to nie Harlequin i choć romans wisi w powietrzu, nie góruje nad całością książki, a to za sprawą pewnego wątku kryminalnego. Otóż okazuje się, że na zawał serca zmarł wuj Zandera. Do wyjaśnienia pozostają pytania, dlaczego jego wujek nie wrócił na noc, czemu znaleziono go na parkingu, który nie był po drodze do domu? Czy to by na pewno zawał serca?

Wkrótce Britt i Zander odkrywają kolejne karty z przeszłości wujka, między innymi wychodzi na jaw, że kochany wujaszek dawno temu ukradł tożsamość, później siedział więzieniu, a po wyjściu z niego brał udział w pewnej kradzieży…

To wszystko łączy się w jedną wartką historię, przeplataną miłosnymi rozterkami naszych głównych bohaterów. Czy historia z wujkiem ich połączy, czy sprawi, że każdy z nich wyruszy w inną stronę? Nie zdradzę Wam. Będziecie musieli sami przeczytać.

Książkę Urocza dla ciebie, czyta się lekko i przyjemnie. Jeśli chcecie oderwać się od szarości, pośpiechu, braku namiętności, to ta książka jest dla Was.

Dziękuję Wydawnictwu Dreams za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close