3 listopada 2019

W poszukiwaniu prawdy – Nora Roberts

Tytuł: W poszukiwaniu prawdy
Autor: Nora Roberts
Liczba stron: 528
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Edipresse

Czytając kolejną książkę Nory Roberts “W poszukiwaniu prawdy”, dochodzę do wniosku, że niewielu autorów tak jak ona potrafi łączyć różne gatunki literackie – od romansu, sensacji do thrillera. Ponadto umiejętnie buduje napięcie, a dialogi to już czysty majstersztyk.

“W poszukiwaniu prawdy” to w wielkim skrócie historia ludzi bardzo skrzywdzonych przez najbliższych. Główny bohater, Zane, pomimo trudnego dzieciństwa postanawia wrócić w rodzinne strony. Dorastał w Karolinie Północnej w pięknym i idealnym domu. Z zewnątrz rysuje się obraz kochającej, szanującej się rodziny, troskliwych rodziców, aktywnych w życiu dzieci. Pewnej nocy ta zasłona opadła, by ukazać prawdziwe oblicze rodziców. Przemoc w domu to ludzkie dramaty, które rozgrywają się w czterech ścianach, niosąc ból, upokorzenie, strach. Zane uciekł od tej trudnej sytuacji i wyjechał do collegu. Jednak po wielu latach powrócił.

Również architektka krajobrazu – Darby w poszukiwaniu nowego miejsca do życia wybiera urokliwy zakątek Karoliny Północnej. Ma nadzieję uciec przed złymi wspomnieniami. Obydwoje pragną miłości i stabilizacji, ale czy ich mroczne doświadczenia pozwolą im spokojnie żyć?

Czytając książkę nie sposób się przy niej nudzić. Autorka umiejętnie przeplata napięcie z historią bohaterów.

To książka o miłości, ciężkiej pracy i odpowiedzialności. Inaczej mówiąc to książka o życiu w rodzinie i z rodziną, w której wszystko może się zdarzyć.

“W poszukiwaniu prawdy” jest pełna emocji, zwłaszcza jej początek, gdzie czasem trudno powstrzymać łzy. Warto tutaj zaznaczyć, że książki Nory Roberts charakteryzują się romansem z wątkami erotycznymi, jednak nie stanowią one większości fabuły, lecz są wyważonym dodatkiem do całej historii. Przy najnowszej powieści każdy czytelnik odkryje coś dla siebie, to nie jest lekka i przyjemna lektura. Skłania do refleksji, a autorka świetnie manipuluje emocjami czytelnika oraz perfekcyjne dawkuje napięcie.

Dziękuję Wydawnictwu Edipresse za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close