4 grudnia 2019

Kraina Lodu. W poszukiwaniu siebie – Joe Caramagna

Tytuł: Kraina Lodu. W poszukiwaniu siebie
Scenarzysta: Joe Caramagna
Ilustracje: Kawai Creative Studio
Tom: 1
Liczba stron: 80
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Egmont

“Kraina Lodu. W poszukiwaniu siebie” to pierwszy album przygód Anny i Elsy w postaci komiksu. Szata graficzna jest dla mnie bardzo ładna i realistyczna z naleciałościami cartoonowo-mangowymi. Dla niektórych może być zbyt cukierkowa i dziecinna. Dodam, że gdy córka zobaczyła okładkę, uśmiech nie schodził jej z buzi. Musiałam porzucić wszystkie zadania, by przeczytać jej pierwszy komiks prosto z Krainy Lodu.

Akcja pierwszej części “Kraina Lodu. W Poszukiwaniu siebie” rozgrywa się w znanym nam już z ekranizacji i książek Królestwie Arendelle. Spotkamy w niej wszystkich bohaterów z poprzednich części, a także poznamy nową bohaterkę przygód – Mari.

w poszukiwaniu siebie

Po ulicach Królestwa Arendelle popłoch sieje dzikie zwierzę i księżniczka Anna rusza na pomoc mieszkańcom. Wtedy poznaje nieustraszoną, pełną odwagi Mari, z którą próbują się spełnić w najróżniejszych zawodachi. Dziewczyny łączy wspólne marzenie, którym jest osiągnąć coś wielkiego. Tak silne dwa charaktery zapewnią czytelnikom świetną zabawę, pełną niesamowitych wyzwań. Jednym słowem: będzie się działo!

Natomiast Elsa stawia czoło konflitowi z sąsiednim państwem oraz tajemnicy zniszczonego rezerwatu przyrody. Czy pomoc przyjaciół będzie wystarczająca? Czy uda im się uratować Arendelle?

Komiks “Kraina Lodu. W poszukiwaniu siebie” to bardzo sympatyczna lektura dla dzieci o odwadze, siostrzanej miłości, przyjaźni, pełna zabawnych momentów. Chciałabym podkreślić, że to nie tylko dla dziewczynek, gdyż nasz ośmiolatek chętnie podkrada siostrze przygody Anny i Elsy.

Na koniec dodam, że scenarzysta albumu, Joe Caramagna, jest autorem scenariuszy, rysunków i oprawy literniczej do wielu amerykańskich komiksów, przede wszystkim do publikacji wydawnictwa Marvel.

Polecam z całego serca, a w szczególności fanom Krainy Lodu.

Dziękuję Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego komiksu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close