22 listopada 2020

W zmowie z mordercą – Bartłomiej Kowaliński

Tytuł: W zmowie z mordercą
Autor: Bartłomiej Kowaliński
Liczba stron: 472
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: Dreams

W zmowie z mordercą to dla mnie kryminał z górnej półki. Bartłomiej Kowaliński wodzi czytelnika za nos, a oczywiste rzeczy ubiera w nieoczywistość. Wieczór z tą książką okazał się wyborny i nie mogę doczekać się kontynuacji.

W zmowie z mordercą nie znajdziecie scen, w których krew leje się strumieniami, trup ściele się gęsto, aż boicie się przewrócić kolejną kartkę.  Nie znajdziecie co chwilę brutalnych dla wyobraźni opisów. Owszem, morderstwo sprzed piętnastu lat mrozi krew w żyłach. Natomiatst z każdą kolejną stroną będzie Wam rosła gęsia skórka. Ktoś zamordował brutalnie jedenastoletnią dziewczynkę. Policja szybko się uwija z rozwiązaniem sprawy, i jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, podejrzany popełnia samobójstwo. Ot i sprawa zamknięta.

Jednak po piętnastu latach, gdy sprawę i wszystkie niejasności szybko zamieciono pod dywan, jeden warszawski śledczy dziennikarz ponownie przygląda się tym wydarzeniom. Na światło dzienne wychodzą nieprzyjemne fakty, niezrozumiałe działania zakopiańskiej policji. To na pewno nie wszystkim się spodoba.

Główny bohater Paweł Wolski, choć niektórzy opisaliby go jako roztrzepańca, roztargnionego warszawiaka, to jednak chłopak ma głowę na karku. Wykreowane postacie w książce są bardzo realistyczne. Ponadto autor bawi się z czytelnikiem, nie opisując wszystkich wydarzeń, ponieważ wyobraźnia czytelnika jest już tak rozbudzona, że można samemu się domyślić co było dalej. 

Morderca może wciąż być na wolności, a śmierć dziewczynki to zaledwie część mrożącej krew w żyłach prawdy…

Polecam W zmowie z mordercą wszystkim szukających odrobinę dreszczyku na jesienne wieczory.

Dziękuję Wydawnictwu Dreams za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

 

Jedna odpowiedź do “W zmowie z mordercą – Bartłomiej Kowaliński”

  1. Barbara Zawartko pisze:

    Pierwsza książka p.Bartlomieja, po wielu kryminalnych z rocznych krwią ta bardzo mi się podobała, ładny język bez wpłata uch angielskich zwrotów tytułów piosenek itd czytało się lekko choć z dreszczykiem, polecam iczekam na pozostałe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close