11 czerwca 2013

„Wesołe bajki”

Tytuł: „ Wesołe bajki”

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Autor: Agnieszka Frączek

Ilustrator: Andrzej Chalecki

Format: 210 x 250 mm

Oprawa: twarda, piankowa, lakierowana

Ilość stron: 72

Średnia cena: ok. 20 zł

 

Mam właśnie przed sobą pozycję autorstwa Agnieszki Frączek z ilustracjami Andrzeja Chaleckiego. To kolejne ich wspólne dzieło, wydane przez Agencję Wydawniczą Jerzy Mostowski i spokojnie mogę powiedzieć, że kolejny sukces!

Historię Smoka Wawelskiego, Szewczyka Dratewki czy chociażby Syrenki Warszawskiej, znamy prawie wszyscy, ale uwierzcie mi nie w takiej wersji. Pani Agnieszka nadała tym legendom zupełnie inny wymiar i spokojnie mogę pokusić się o stwierdzenie, że opowiedziała je na nowo!

Znajdziemy w tej książce, zbiór niezbyt długich, wierszowanych i rymowanych historii, które czyta się z ogromną przyjemnością. Autorka z dużą dawką humoru podaje nam zbiór legend, sprawiając że stają się milsze w odbiorze. Chętniej sięgnę po tak podaną przypowiastkę, niż po długi historyczny fakt.

Dołożono starań, by książka dobrze się prezentowała i przyciągała uwagę młodych czytelników. Okładka jest gruba, twarda, lśni eksponując wyraźny czerwony kolor, który w niej przeważa. Wnętrze natomiast jest niezwykle korowe. Ilustracje są zabawne, wręcz zwariowane, zajmują całe strony, stanowiąc tło dla tekstu, który jest zwarty i wygodny w czytaniu.

Zachęcam do tej lektury, możemy się z nią udać w podróż poznając polskie legendy w nieco inny sposób:)

Magdalena

Serdecznie dziękujemy Agencji Wydawniczej Jerzy Mostowski za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Opis wydawcy:

Wesołe bajki to zbiór wierszowanych legend polskich opowiedzianych na nowo przez znaną poetkę Agnieszkę Frączek. Z książki można dowiedzieć się, czy bazyliszek lubił ludzi, jak wyglądały prawdziwe losy smoka wawelskiego, jaki był na co dzień Pan Twardowski. Ciekawe i zabawne historie z ilustracjami Andrzeja Chaleckiego zainteresują każdego Czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close