5 kwietnia 2018

Wielka Księga Ssaków – Yuval Zommer

Autor: Yuval Zommer
Rok wydania: 2018
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
Format: 23.5×34.5 cm

Mam przed sobą Wielką Księgę Ssaków, która kojarzy mi się z niezwykłym atlasem zwierząt. Lubię do niej zaglądać z dziećmi i nie dziwię się, że chłopcy pilnują swojej kolejki przy wyborze zwierząt, o których im czytam, bo na mnie samej Wielka Księga Ssaków wywiera miłe wrażenie.

Nie, wcale nie będziecie zaskoczeni jej treścią, bo zgodnie z oczekiwaniami, opowiada ona o różnych gatunkach ssaków. Szczęśliwie autor nie wykłada w niej suchej wiedzy o ilości par łap czy długości życia. Tu przedstawiono różne zwierzęta, taki misz-masz, z dużą ilością ciekawostek.

Dowiecie się z niej m.in., po co bobry ścinają drzewa, czy biturong jest kotem, czy niedźwiedziem, jak głośno ryczy lew. I nie tylko. Poszukacie wspólnie tropów, obejrzycie piękne ilustracje, porozmawiacie o różnorodności, jaką prezentuje świat zwierząt. Poznacie również fakty dotyczące ssaków zagrożonych wyginięciem, tych żyjących w mieście, a także w epoce lodowcowej, co samo w sobie jest dla dzieci ciekawym zagadnieniem.

Księga jest nie tylko pięknie wykonana, ale i czytelna. Na dużym, wygodnym do przeglądania formacie 23.5×34.5 cm zagospodarowano treścią 64 strony. Na końcu znalazł się także indeks, który ułatwia wyszukiwanie interesujących zwierząt.

Wielka Księga Ssaków jest ciekawą książką, która bez kompleksów może zająć honorowe miejsce na półce w pokoju dzieci. Będzie znakomitym pomysłem na prezent dla małych miłośników książek i przyrody.

Dziękuję wydawnictwu Wilga z przekazanie egzemplarza książki do recenzji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close