6 kwietnia 2020

Wielka księga supermocy – Susanna Isern, Rocio Bonilla

Tytuł: Wielka księga supermocy
Autor: Susanna Isern, Rocio Bonilla
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 40
Oprawa: twarda

Wielka księga supermocy to książka, która polecana jest w ramach edukacji emocjonalnej dziecka. To wartościowa pomoc, po którą warto sięgnąć, by popracować nad poczuciem własnej wartości u dziecka, pokazać mu dobre strony, podkreślić moc, która tkwi w nim głęboko, tylko czasem trzeba bliżej się jej przyjrzeć, by móc ją dostrzec.

Wielka księga supermocy jest zbiorem opowieści o talentach, które ma każdy z nas. Opowieści są łagodne i inspirujące, w dodatku przepięknie zilustrowane. Autorka, która jest psychologiem i mamą trójki dzieci, bardzo ładnie poprzez słowa otwiera świat talentów, pozwala dziecku pomyśleć nad swoimi mocnymi stronami, tożsamością, a także umiejętnościami, które warto podkreślać i stale rozwijać.  

Wielka księga supermocy

Fot. Wielka księga supermocy

Opowieści pomyślane są tak, że gdy czytamy dziecku poszczególny opis, nie od razu pada określenie dla talentu. Przewijają się różne nazwy związane z nim, układa się pewna historia, którą na końcu dziecko może samodzielnie odpowiedzieć, zgadując, o jaki talent chodzi. A może chodzić o zwinność, uwagę, pamięć czy zdolności matematyczne. U mnie to zadziałało bardzo fajnie, bo moi chłopcy wzajemnie wspierali się w dochodzeniu do pomysłu na sedno każdej historii. Szukanie wspólnego rozwiązania i nawiązanie współpracy to taka wartość dodana poznanych opowieści. 

Jeśli dobrze policzyłam, opisano tu aż osiemnaście talentów, więc każde dziecko znajdzie u siebie co najmniej jeden talent (podkreślam – co najmniej!) – gwarantuję Wam, że będzie bardzo zadowolone z tego i podbudowane. A o pozytywne wnioski przecież tu chodzi. Jakie to fajne, gdy dziecko z uśmiechem mówi, że ono też tak umie, albo tak ma, choć na co dzień bywają chwile, gdy bardzo wątpi w siebie i swoje supermoce. Myślę sobie, że takie książki są bardzo potrzebne, bo nie tylko uwypuklają to, co w dziecku dobre, czy pozytywne, ale pozwalają skupić się na tym rodzicom. Bo to też książka do wspólnego czytania, przeżywania. 

Wielka księga supermocy

Fot. Wielka księga supermocy

Wielka księga supermocy jest u nas częstą lekturą wieczorami, moi synowie sami proponują, by znów po nią sięgać, a ja się im nie dziwię. Wymyślili sobie system, że albo odgadują wspólnie, albo dzielą się opowieściami i zgaduje jeden po drugim. Jeśli to lubią i sprawia im to przyjemność, to czemu nie?

Wielka księga supermocy jest warta uwagi i ja ją serdecznie polecam. Jest napisana pięknie i od serca, okraszona cudnymi, bajkowymi  rysunkami z dzieciakami w roli głównej. Myślę, że może być znakomitym wsparciem dla dzieci, które do wysokiego i szczęśliwego lotu potrzebują jedynie podmuchu wiatru w odpowiednim kierunku.

Dziękuję Wydawnictwu Mamania za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close