1 lutego 2021

Wielkie odkrycia! Seria Powiedz Mi!

Tytuł: Wielkie odkrycia!

Seria: Powiedz mi!

Autor: praca zbiorowa

Tłumaczenie: Anna Matusik-Dyjak

Oprawa: twarda

Liczba stron: 112

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo: Olesiejuk

Dzieci to mali odkrywcy, to prawda niepodważalna ;) A małe dzieci lubią WIELKIE ODKRYCIA, zatem na pewno spodoba im się książka Wydawnictwa Olesiejuk z serii Powiedz mi!, o takim właśnie tytule, czyli  “Wielkie Odkrycia!”.

Moim odkrywcom bardzo się spodobała, od razu zaczęli wyrywać sobie książkę z rąk, ponieważ każdy chciał zobaczyć, co tam się w niej ciekawego kryje. Sama oprawa, bardzo gruba, na dużej i mocnej spirali zachęca do dalszego przeglądania. Wnętrze nie odbiega atrakcyjnością od oprawy, usztywniane strony z zabawnymi ilustracjami i fajną zakładką, zapraszają do odkrywania zawartych w niej wiadomości :)

Książka została podzielona na cztery tematyczne działy: Nauka, Technika, Geografia i przestrzeń kosmiczna, Geologia, archeologia i paleontologia. Ten ostatni był pierwszym, do którego zajrzał mój syn, jako absolutny fan paleontologii. Znalazł tam wiele ciekawych informacji, nie tylko o jego ulubionych dinozaurach. Odnalazł odpowiedź między innymi na pytania: Jak powstaje ropa naftowa?, Kim jest Orrorin?, Kto odczytał hieroglify?, Moai – co to takiego?. Znajdziemy tu naprawdę wiele ciekawych informacji. Każdy dział zawiera całe mnóstwo interesujących zagadnień, z których wiedzę mogą czerpać młodzi oraz dorośli odkrywcy świata:)

Jedna strona to dwie ciekawostki, co oznacza, że odpowiedzi są zwięzłe, podane są najważniejsze informacje. To idealne rozwiązanie, ponieważ dzieci szukają krótkich odpowiedzi, długie opisy, zawierające zbędne informacje, je nudzą i sprawiają, że to, co najważniejsze umyka. Tu mamy kwintesencję – pytanie i konkretna odpowiedź. Dziecko chętnie przewraca kartki i co rusz znajduje dla siebie coś ciekawego.

Na końcu znajdziemy indeks w kolejności alfabetycznej, aby szybko odnaleźć odpowiedź na interesujące nas zagadnienie.

Muszę przyznać, że sama chętnie korzystam z tej pozycji. Zawiera ona bowiem mnóstwo nowych dla mnie informacji. A na podstawie odpowiedzi mogę z dziećmi rozwinąć dłuższą pogadankę, a to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu.

Ponieważ książka została bardzo dobrze wydana, pod względem wytrzymałości oraz doboru treści, na pewno długo nam posłuży. Pomoże w niejednym zadaniu domowym, rozpocznie niejedną odkrywczą rozmowę,  a już na pewno pozostanie, u nas do momentu, gdy Olka będzie w takim wieku, by również korzystać z jej dobrodziejstw.

Dziękuję wydawnictwu Olesiejuk za przekazanie recenzenckiego egzemplarza książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close