12 maja 2020

Wiewiórczy zakątek. Bajki o mediach społecznościowych – Adam Studziński

Tytuł: Wiewiórczy zakątek. Bajki o mediach społecznościowych
Autor: Adam Studziński
Ilustracje: Monika Urbaniak
Typ okładki: okładka twarda
Wydawnictwo: Dreams
Wymiary: 17×20
Ilość stron: 124

”Wiewiórczy zakątek. Bajki o mediach społecznościowych” to pozycja dla każdego dziecka, które zaczyna interesować się social mediami. Jest to świetne wprowadzenie, które w bardzo ciekawy sposób porusza i wyjaśniana najważniejsze tematy związane ze światem mediów społecznościowych.

”Wiewiórczy zakątek” to pięknie wydana i zilustrowana pozycja dla dzieci, w której każdy z dziesięciu rozdziałów opowiada inną historię. I choć mogłoby się wydawać, że niewiele wspólnego mają ze sobą księżniczki, kronikarze czy kupcy, z uzależnieniem od internetu, influencerami czy hejtem, to właśnie taki sposób na wyjaśnienie współczesnych problemów, z jakimi borykają się młodzi ludzie, znalazła Milena – starsza siostra głównej bohaterki Toli, która jest zafascynowana światem social mediów.

Cała historia dzieje się w czasie Siostrzanego Dnia, podczas którego Milena stara się zachęcić młodszą siostrę do większej aktywności, zabierając ją na piknik. Przygody dziewczynek są idealnym pretekstem do wyjaśnienia zagrożeń, z jakimi spotkają się wszyscy użytkownicy Internetu. W historiach tych każde dziecko z łatwością znajdzie analogię baśniowych opowieści do współczesnych niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z mediów społecznościowych. W książeczce dodatkowo znajdziemy wyjaśnienie omawianych zagadnień, tworząc słowniczek pojęć. Znajdziemy tam wyjaśnienie takich haseł jak fake news, influencer, uzależnienie od internetu, dane osobowe, hejt czy savoir-vivre. 

wiewiórczy zakątek

Pozycja ta powinna być obowiązkową lekturą dla każdego młodego człowieka, który chciałby przekroczyć progi wirtualnego świata. I choć nie jest możliwe, by uniknąć i wyeliminować wszystkie omówionej w niej zagrożenia, to z pewnością daje przyczynek do lepszego zrozumienia zjawisk, z jakimi spotkają wszyscy użytkownicy “netu”. Autor w bardzo mądry sposób wyjaśnia to, co czeka nas logując się do różnych “społecznościówek”, dlatego z powodzeniem “Wiewiórczy zakątek” mógłby znaleźć się na liście obowiązkowych lektur szkolnych w klasach 3.  

Dziękuję Wydawnictwu Dreams za przekazanie egzemplarza recenzeckiego książki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close