24 maja 2013

„Wodny pędzelek – podróże”

Tytuł:  „ Wodny pędzelek – podróże”

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Ilustrator: Piotr Kozera

Seria: Wodny pędzelek

Format: 343 x 230 mm, po rozłożeniu 685 x 240 mm

Oprawa: klejona z tekturką

Ilość stron: 8

Średnia cena: ok. 10 zł

 

Farby + dziecko = katastrofa. W wielu przypadkach taki scenariusz się sprawdza. Sama mam już w kuchni parę śladów po takich „katastrofach”.

Agencja Wydawnicza  Jerzy Mostowski ma propozycję, dzięki której unikniemy podobnych niespodzianek. A jest nią wodna malowanka – „Wodny pędzelek”. Dodam, że mamy tu do czynienia z malowaniem w WIELKIM FORMACIE, a dlaczego? Książeczka ta to ponad 5 metrów zabawy, zebranej na 8 podwójnych stronach!

Pierwszy raz spotkałam się z taką formą malowanki i od razu przypadła mi do gustu.  Choć Mai jeszcze kiepsko idzie koordynacja pędzelka i zazwyczaj takie kolorowanki zalewa wodą, nie mogłam się doczekać kiedy rozpoczniemy zabawę. Zaprosiłam oczywiście starszą kuzynkę córki i razem szalały na całym kuchennym stole, na którym rozłożyłam malowankę.

Książka ma rozmiar zwykłego bloku, poszczególne kolorowanki wyrywa się z niej. Jeden rysunek, to jakby dwie strony z bloku, czyli spokojnie zmieszczą się na stole. Można również zarządzić zabawę w parterze – podłoga daje większe możliwości:)

Zaintrygowała mnie tu wkładka z bardzo grubej tektury, na początku nie wiedziałam po co ona jest. Ale oczywiście później zorientowałam się, że służy do podłożenia pod malowankę, by zabawa była bardziej komfortowa.

Tematem naszej części są podróże, więc wraz z pędzelkiem udam się na farmę, zanurkujemy w morzu, wybierzemy się do lasu, odwiedzimy plac zabaw i odwiedzimy zwierzęta w zoo. Tematyka rysunków jest bardzo szeroka, nie zamyka się na jednym konkretnym wątku.

Pierwsza strona przykuwa uwagę swoją kolorystyką i dużymi, błyszczącymi napisami. Zachęca do poznania jej zawartości. Jak na taką wodną malowankę, kolory po zetknięciu się z wodą są dość intensywne i cieszą oko malucha.

Takie malowanki, najlepsze są dla odrobinę starszych dzieci. Zabawa wymaga skupienia, koordynacji ruchowej. Ważne, by pędzelek nie był zbyt mokry, bo kolory się zleją lub strona się przemoczy zabarwiając rysunek na drugiej stronie. Tak więc pozostałe części schowałam i jak Maja podrośnie będzie miała super zabawę. Jej kuzynka (6 lat), bawiła się świetnie!!

Bardzo ważną informacją jest fakt, iż książka została wydrukowana w ekologicznej technologii Waterless, bezpieczniej dla dziecka!

Magdalena

Serdecznie dziękujemy Agencji Wydawniczej Jerzy Mostowski za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Opis wydawcy:

Ponad 5 metrów malowania na 8 podwójnych stronach! Kolorowo, choć bez farb!

Wystarczą tylko pędzelek, odrobina wody i zabawa gwarantowana!

-zmocz pędzelek w niewielkiej ilości wody

– zacznij malować od góry strony

– każdy wzór na rysunku to inny kolor, dlatego często płucz pędzelek

– kiedy skończysz, zostaw kartkę do wyschnięcia

– obróć ją i maluj kolejny obrazek

Strony można bezpiecznie wyrwać z książki, a sam obraz zawiesić w dowolnym miejscu. Wszyscy będą podziwiali, jak pięknie malujesz!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close