26 lipca 2020

Wszystko jest możliwe – Katarzyna Janus

Tytuł: Wszystko jest możliwe
Autor: Katarzyna Janus
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 448
Gatunek: literatura obyczajowa

Wszystko jest możliwe autorstwa Katarzyny Janus, to książka, na której temat miałam pewne wyobrażenia. Oczekiwałam książki relaksującej i takiej, która pokaże, że w życiu pomimo licznych trudności, wszystko na końcu dobrze się układa. Czy to dostałam, to zdradzę Wam za chwilę.

Wszystko jest możliwe opowiada historię młodej lekarki Alicji, która w wyniku intrygi, niesprawiedliwie została pozbawiona prawa do wykonywania zawodu. Alicja niesłusznie skazana przez sąd i koszmarnie potraktowana przez partnera, uciekła do niewielkiego miasteczka w Karkonoszach. Tam nikt jej nie znał i nie wiedział, jaka przeszłość za nią stoi. Ponieważ straciła nie tylko pracę, ale także majątek, zatrudniła się na zmywaku w jednej z lokalnych restauracji. 

Niewiele jej było do szczęścia potrzeba, bo niewiele też oczekiwała, a o przeszłości starała się nie myśleć. Jednak jak to w życiu bywa, przeszłość się o nią upomniała. Alicja, na skutek splotu różnych wydarzeń, musiała użyć swojej medycznej wiedzy, by udzielić niezbędnej pomocy poszkodowanym. Wtedy już trudno było wierzyć znajomym dziewczyny, że jest to zwykła osoba, która pracuje za niewielkie pieniądze na zmywaku. Właścicielka restauracji, Barbara, ciepła i serdeczna osoba, próbowała wyciągnąć od Alicji prawdę, ale ta długo milczała jak zaklęta. Nie chciała się z nikim dzielić swoją historią, do momentu, gdy w restauracji pojawił się jej były partner. Wtedy Ala przestała być bezpieczna i musiała zdecydować się na wsparcie Teodora, gburowatego mężczyzny, co do którego miała wiele zastrzeżeń. W międzyczasie pojawił się też Kostek, siostrzeniec właścicielki restauracji, który w stosunku do Alicji miał własne plany. 

Oczywiście nie zamierzam Wam zdradzać najciekawszych wydarzeń. Za to mogę powiedzieć, że w tej książce dzieje się tak wiele rzeczy, jest tyle zwrotów akcji, że nie miałam ochoty odkładać książki na półkę. Byłam bardzo ciekawa, jak potoczą się losy Alicji, jakie tajemnice chowa, co za uszami ma Teodor, i jaką rolę odegra Kostek.   

Zakończenie książki zdecydowanie mnie usatysfakcjonowało. Autorka ciekawie pokierowała losem Alicji, która nie tylko zawalczyła o siebie, ale także dała schronienie i spokój komuś, kto bardzo tego potrzebował.  

Wszystko jest możliwe to książka dokładnie taka, po jaką lubię sięgać, gdy mam dość wszystkiego. Jest tu dobra energia, ale też ciekawa fabuła i pewnego rodzaju pokrzepienie. Książka Katarzyny Janus jest dobra nie tylko na czas, kiedy w życiu układa się nie najlepiej — to powieść, którą po prostu dla przyjemności warto przeczytać. 

Wartka akcja, brak nudy, emocje i dobre zakończenie — wszystko to składa się na fajną, kobiecą lekturę o poszukiwaniu szczęścia, idealną na długi, relaksujący wieczór.

Dziękuję Wydawnictwu Filia za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close