27 stycznia 2015

Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne – Magdalena Trepczyńska

Tytuł: Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne 
Autor: Magdalena Trepczyńska
Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2014
Seria: Kapitan Nauka
Grupa wiekowa: od 3 lat

Moje dziecko bardzo lubi gdy mu czytam, interesują go wszelkie możliwe gry i zabawy logiczne. Mnie interesuje również, aby jego “pomoce naukowe” pomieściły się w jednym pokoju. Szczęśliwie znalazłam już sposób na pogodzenie marzeń jego i moich :)

Zagadki obrazkowe “Kapitan Nauka”, to bardzo wciągające zabawy logiczne dla dzieciaków. Mieszczące się w dłoni karty ze 112 zagadkami, są bardzo poręczne i wygodne w użytkowaniu. Spięte klipsem, wykonane są z grubego papieru, więc nie dzieje im się krzywda pod wpływem nagłych ruchów dziecka, a sam klips bardzo mocno trzyma wszystko w całości. Wygoda to tylko jeden z pozytywów zgadywanek.

Druga rzecz – o ile nie najważniejsza – to wciągające zadania obrazkowe, które za pierwszym razem pochłonęły nas na dobrą godzinę! Karta po karcie, Bartek rozwiązywał zadania. To nic, że są one dla dzieci młodszych – od 3 roku życia, bo mój ponad 4-letni syn, wcale się przy ich rozwiązywaniu nie nudził. Jedne polecenia są łatwiejsze, inne wymagają więcej wysiłku, aby je rozwiązać. Przyznam, że przy jednym i ja zwątpiłam w słuszność mej logiki, ale rozwiązania podane na odwrocie każdej z kart, potwierdziły moje przypuszczenia.

Karty są czytelne, kolorowe, przyciągające oko nasyconymi kolorami. Są one nie tylko ciekawe wizualnie, ale przede wszystkim mają pozytywny wpływ na umiejętności dziecka. Uczą i gruntują podstawy liczenia, logicznego myślenia, kojarzenia, wymuszają na maluchu pełnię skupienia, aby mógł odnaleźć rozwiązanie zagadki.

Karty zmieszczą się w każdej torebce, np. gdy trzeba wyjść zabierając dla dziecka “czasoumilacz” do przychodni lub urzędu. Sprawdzą się także podczas podróży, czy nawet gdy dziecko leży już w łóżku i na dobranoc zajmuje myśli, nie bałaganiąc w pokoju. W dodatku nie brzęczą i nie szeleszczą, więc zmęczony rodzic chętnie wręczy dziecku, taką niegenerującą i zajmującą na dłuższy czas “zabawkę”.

Tak bardzo Bartkowi się spodobały zagadki obrazkowe z serii “Kapitan Nauka”, że na pewno dostanie kolejne. Nie znalazłam ani jednej rzeczy, za którą mogłabym dać minusa tym kartom. Zabawy logiczne to świetna sprawa, zdecydowanie polecam je wszystkim ciekawskim dzieciakom i rodzicom, którzy w pomysłowy sposób chcieliby spędzić z nimi czas.

Dziękuję Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close