13 marca 2023

Zaginiona – Lisa Gardner

Tytuł: Zaginiona
Cykl: Quincy & Rainie (tom 5)
Autor: Lisa Gardner
Liczba stron: 432
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2023

Zaginiona to najnowsza powieść Lisy Gardner, mistrzyni thrillerów kryminalnych i jednocześnie kontynuacja losów Quincy’ego i Rainie. Jeśli nie znacie wcześniejszych tomów, nie martwcie, tak czy siak nadrobicie to po tej lekturze. Nieznajomość pewnych faktów nie przeszkadza podróży, w jaką zaprasza Was autorka Zaginionej

Pewnej deszczowej nocy, na poboczu drogi, zostaje znalezione auto z uruchomionym silnikiem i otwartymi na oścież drzwiami. Wkrótce okazuje się, że właścicielką auta jest Lorraine Conner, żona byłego profilera FBI Pierce’a Quincy’ego. Pierwsze myśli, które się nasuwają, to co robiła na tej drodze, o tej porze i dlaczego wysiadła z auta?

To nie była lekka noc dla wszystkich, którzy pracowali by odnaleźć jakiekolwiek ślady, które potwierdziłyby porwanie. Pogoda niestety nie ułatwiała zadania, bo wszelkie ślady zmył intensywny deszcz. Rankiem, do lokalnej gazety dociera list z żądaniem okupu i pierwsze wskazówki od porywacza. Pierce zrobi wszystko, by odnaleźć żonę. Na pomoc, prócz stanowej policji, przyjeżdża jego córka, agentka FBI, wraz ze swoim chłopakiem. Wspólnie spróbują dotrzeć do wszelkich śladów, które łączą Rainie i porywacza. Doskonale wiedzą, że większość porwań nie kończy się happy endem. 

Z każdą kolejną kartką przed czytelnikiem odkrywane są następne fragmenty układanki. Między głównymi bohaterami nie działo się dobrze od dłuższego czasu. Zamiast zbliżać, oddalali się od siebie. Rainie, która również widziała niejedno miejsce zbrodni, nie potrafiła już dłużej radzić sobie z bezsilnością, jaka się w niej zrodziła. Pocieszenia szukała niestety w alkoholu. 

Dlaczego porywacz wybrał Rainie, czy była przypadkową osobą? Czy coś go łączyło z porwaną? 

Lisa Gardner w Zaginionej funduje czytelnikom dynamiczną akcję, prowadzi na manowce, podsyłając kolejne tropy, nie zwalnia tempa, a przede wszystkim świetnie charakteryzuje nie tylko główne postacie. Tutaj nie wieje nudą, nie ma niepotrzebnych długich opisów, jest za to moc emocji, strachu i walki z uciekającym czasem.

Dla kogo Zaginiona?

Miłośnicy thrillerów i kryminałów nie będą zawiedzeni. Dostajemy dobrą dawkę adrenaliny, kilka tajemnic do rozwikłania i jak na dobry thriller przystało, trup też jest. Polecam gorąco, zwłaszcza że książkę czyta się jednym tchem.

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Albatros

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close