30 kwietnia 2012

Zaplatanki Hanki – Alina Żwirblińska

 „ Zaplatanki Hanki”

Autor: Alina Żwirblińska
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls

Rok wydania: 2006

Format: A5

Okładka: miękka, zszywana

Ilość stron: 16

Cena sugerowana: ok. 14,80 zł

 

Książeczka jest zbiorem 18 wierszyków i krótkich rymowanek. Wśród nich znajdziemy kilka propozycji „na dobranoc” – te najbardziej mi się podobały, parę wierszyków o członkach rodziny oraz całkiem sporo rymowanych opisów pór roku, czy też pogody.

Książeczka wywołała u mnie w pierwszym skojarzeniu podróż na przedszkolną salę. Wierszyki są bardzo proste, co niesie ze sobą zarówno plusy jak i minusy – nie zawsze porywają swoją fabułą czy formą, jednak będą dobrą propozycją do pierwszych prób „deklamacji” niejednego Malca.

Każda karta zwieńczona jest ładną ilustracją, nawiązującą do tematu wierszyka. To mała poręczna książeczka – w broszurowej formie.

Nie wszystkie wierszyki znalazły miejsce w moim sercu. Jak już Wam wspomniałam, w pierwszej kolejności wkradły się do niego:  „Bajka na dobranoc”, „Idzie noc”, „Noc” oraz wierszyk „Wspomnienie”

Moja ocena to uczciwe i mocne 4 punkty – 3,5 serduszka za treść oraz wygląd, plus pół serduszka dla mojej tytułowej imienniczki oraz w “bonusie” za wierszyk „Wspomnienie”!

W sam raz na domowe występy naszych milusińskich z przeróżnych okazji oraz amatorów rymów!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Oficynie Wydawniczej IMPULS za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close